Lars Løkke Rasmussen

Lars Løkke Rasmussen (geboren 15 mei 1964 in Vejle) is een Deens politicus die van 28 juni 2015 tot 27 juni 2019 minister-president van Denemarken was. Hij was ook premier van 5 april 2009 tot 3 oktober 2011.

Hij is sinds 21 september 1994 lid van het Deense parlement voor de liberale partij. Van november 2001 tot november 2007 was hij minister van Binnenlandse Zaken en Volksgezondheid van Denemarken, en van november 2007 tot april 2009 was hij minister van Financiën van Denemarken.

Op 5 april 2009 nam hij de functie van premier over van Anders Fogh Rasmussen, nadat Fogh Rasmussen tot secretaris-generaal van de NAVO was verkozen.

Rasmussen was ook burgemeester van de provincie Frederiksborg ten noorden van Kopenhagen van 1998 tot 2001. Hij heeft een graad in de rechten behaald aan de Universiteit van Kopenhagen. Hij is getrouwd en heeft drie kinderen.

Op 6 juni 2019 legde hij zijn functie als premier neer na algemene verkiezingen, waarbij zijn regering nipt werd verslagen door de sociaaldemocraten en hun leider Mette Frederiksen.

Lars Løkke Rasmussen in 2017
Lars Løkke Rasmussen in 2017


AlegsaOnline.com - 2020 / 2021 - License CC3