Ram Nath Kovind

Ram Nath Kovind (geboren op 1 oktober 1945) is een Indiaas politicus. Kovind is de 14e president van India na het winnen van de presidentsverkiezingen van 2017 in juli 2017. Kovind is de tweede president die een Dalit-leider en lid van de BharatiyaJanata Party (BJP) is geweest. Hij was gouverneur van Bihar van 2015 tot 2017. Van 1994 tot 2006 was hij parlementslid. Ram Nath Kovind is ook prez-kandidaat van de NDA.

In juni 2017 won hij de nominatie van de Bharatiya Janata Partij voor president van India in de Indiase presidentsverkiezingen van 2017. Na het winnen van de nominatie legde hij zijn functie als gouverneur van Bihar neer, en president van India Pranab Mukherjee aanvaardde zijn ontslag op 20 juni 2017. Volgens de peilingen na sluiting van de stemming op 17 juli 2017 werd verwacht dat Kovind het presidentschap zou winnen met een stemmingsresultaat van 99%. Kovind werd tot winnaar uitgeroepen na het tellen van de stemmen op 20 juli 2017.

Vroege leven

Kovind werd geboren in een geregelde kaste (Koli gemeenschap), (Hindoe familie), in Parakh Kanpur, Dehat District, Uttar Pradesh, india, als zoon van maiikulal kori en kalawati.

Zijn vader Maikulal Kori was een plaatselijke vadiya, die een kruidenierszaak exploiteerde. Zijn moeder was Kalawati, die op zeer jonge leeftijd van Kovind overleed,

Kovind heeft 4 broers en 3 zussen en hij is de jongste van hen allen.


Kovind groeide op in eenvoudige omstandigheden in een klein agrarisch dorp, waar zijn vader landbouwer was en een kleine kruidenierszaak runde. Zijn moeder stierf toen hij nog een klein kind was. Nadat hij aan de universiteit van Kanpur
een diploma in handel en rechten had behaald, verhuisde hij naar Delhi om examen te doen voor de ambtenarij. Hoewel hij slaagde, koos Kovind ervoor zijn beroep als advocaat uit te oefenen en in 1971 werd hij toegelaten tot de balie.

Politieke carrière

BJP lid

Hij sloot zich in 1991 aan bij de Bharatiya Janata Party. Tussen 1998 en 2002 was hij voorzitter van de BJP Dalit Morcha en voorzitter van de All-India Koli Samaj. Hij was ook nationaal woordvoerder van de partij. Hij schonk zijn voorouderlijk huis in Derapur aan de RSS. Hij deed mee aan de parlementsverkiezingen in Ghatampur en Bhognipur (beide in UP) op BJP-kaart maar verloor beide verkiezingen.

Rajya Sabha (1994-2006)

In april 1994 werd hij verkozen tot parlementslid voor de Rajya Sabha van de deelstaat Uttar Pradesh. Hij diende in totaal twaalf jaar, twee opeenvolgende termijnen, tot maart 2006. Als parlementslid bezocht hij op studiereis Thailand, Nepal, Pakistan, Singapore, Duitsland, Zwitserland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten.

Gouverneur van Bihar (2015-2017)

Op 8 augustus 2015 heeft de president van India Kovind benoemd tot gouverneur van Bihar. Op 16 augustus 2015 heeft de waarnemend opperrechter van het Hooggerechtshof van Patna, Iqbal Ahmad Ansari, de eed afgelegd aan Kovind als de 36e gouverneur van Bihar.

Als gouverneur werd hij geprezen omdat hij een gerechtelijke commissie had ingesteld om onregelmatigheden te onderzoeken bij de bevordering van onverdienstelijke leraren, wanbeheer van fondsen en de benoeming van onverdienstelijke kandidaten aan universiteiten.

Kovind is op 20 juni 2017 afgetreden als gouverneur om zijn campagne voor president van India in de presidentsverkiezingen van 2017 voort te zetten.

Kovind in oktober 2016
Kovind in oktober 2016

Voorzitterschap (sinds 2017)

presidentiële campagne 2017

Kovind werd in juni 2017 voorgedragen voor het presidentschap van India voor de Bharatiya Janata Partij, wat leidde tot zijn aftreden als gouverneur van Bihar. Zijn tegenstander is voormalig Lok Sabha-voorzitter Meira Kumar voor het Indiase Nationale Congres.

Nadat de stemming op 17 juli 2017 was afgelopen, werd gemeld dat Kovind naar verwachting het presidentschap zou winnen zodra de resultaten op 20 juli 2017 bekend zouden worden gemaakt, volgens de cijfers van de stemming.

Kovind werd tot winnaar uitgeroepen na het tellen van de stemmen op 20 juli 2017. Hij zal op 25 juli 2017 door de opperrechter van India, Jagdish Singh Khehar, de eed worden afgelegd als 14e president van India in de centrale hal van het parlementsgebouw in New Delhi.

Kovind behaalde ongeveer twee derde van de stemmen van het kiescollege van verkozen leden van de federale wetgevende machten en de wetgevende machten van de deelstaten en uniale territoria en werd verkozen voor een ambtstermijn van vijf jaar als president. De ambtstermijn van Kovind begint op 25 juli 2017.

Tenure

Kovind is op 25 juli 2017 beëdigd als president van India.

Persoonlijk leven

Kovind trouwde in 1974 met Savita Kovind. Zij hebben een zoon, Prashant Kumar, en een dochter, Swati Kovind.


AlegsaOnline.com - 2020 / 2021 - License CC3