President van Ecuador

De president van Ecuador (Spaans: Presidente del Ecuador) is het staatshoofd en het hoofd van de regering van het land. Volgens de huidige grondwet (aangenomen in 2008) wordt de president verkozen door het volk, voor een periode van vier jaar. Hij kan twee termijnen dienen (perioden van vier jaar). Vóór 2008 kon men slechts één termijn president zijn.

De president van Ecuador is sinds 24 mei 2021 Guillermo Lasso. Hij werd op 11 april 2021 tot president gekozen.



 

Lijst van presidenten van Ecuador

#

Afbeelding

Naam

Begin kantoor

Kantoor verlaten

Titel(s)

1

Juan José Flores

13 mei 1830
(als opperhoofd)

10 september 1834

Opperhoofd (3 mei 1830 - 14 augustus 1830)
Voorlopig president (14 augustus 1830 - 22 september 1830)
President (22 september 1830 - 10 september 1834)

2

Vicente Rocafuerte

10 september 1834

31 januari 1839

Opperhoofd van Guayas (10 september 1834 - 22 juni 1835)
Opperhoofd van de staat (22 juni 1835 - 8 augustus 1835)
President (8 augustus 1835 - 31 januari 1839)

3

Juan José Flores

1 februari 1839

15 januari 1843

Voorzitter

4

Juan José Flores

1 april 1843

6 maart 1845

Voorzitter

-

José Joaquín de Olmedo

7 maart 1845

8 december 1845

Hoofd van de Voorlopige Regering

5

Vicente Ramón Roca

8 december 1845

15 oktober 1849

Voorzitter

6

Manuel de Ascásubi

15 oktober 1849

7 december 1850

Voorzitter

7

Diego Noboa

8 december 1850

12 september 1851

Interim-president (8 december 1850 - 25 februari 1851)
President (26 februari 1851 - 13 september 1851)

8

José María Urvina

24 juli 1851

15 oktober 1856

Opperhoofd (24 juli 1851 - 17 juli 1852)
Interim-president (17 juli 1852 - 6 september 1852)
President (6 september 1852 - 15 oktober 1856)

9

Francisco Robles

16 oktober 1856

31 augustus 1859

Voorzitter

-

Regeringen van de crisis

Voorlopige regering van Quito

4 september 1859

10 januari 1861

Leden: Gabriel García Moreno
Jerónimo Carrión
 Plácido Chiriboga
Rafael Carvajal

Regering van Cuenca

6 mei 1859

13 november 1859

Leiders:
Jerónimo Carrión (6 mei 1859 - 7 mei 1859)
Francisco Robles en Guillermo Franco (8 mei 1859 - 27 september 1859)
Ramón Borrero (27 september 1859 - 13 november 1859; met Quito)

Hoogste leiding van Guayas

21 augustus 1859

24 september 1860

Leider: Guillermo Franco

Cañar en Azuay (met Guayas)

13 november 1859

3 maart 1860

Leider: Mariano Moreno

Federale regering van Loja

18 september 1859

23 maart 1860

Leider: Manuel Carrión Pinzano

10

Gabriel García Moreno

17 januari 1861

30 augustus 1865

Interim-president (17 januari 1861 - 2 april 1861)
President (2 april 1861 - 30 augustus 1865)

11

Jerónimo Carrión

7 september 1865

6 november 1867

Voorzitter

-

Pedro José de Arteta

7 november 1867

20 januari 1868

Waarnemend voorzitter

12

Javier Espinosa

20 januari 1868

19 januari 1869

Voorzitter

-

Gabriel García Moreno

19 januari 1869

19 mei 1869

Interim-voorzitter

-

Manuel de Ascásubi

19 mei 1869

10 augustus 1869

Interim-voorzitter

13

Gabriel García Moreno

10 augustus 1869

6 augustus 1875

Voorzitter

-

Francisco Xavier León

6 augustus 1875

15 september 1875

Interim-voorzitter

-

José Javier Eguiguren

15 september 1875

9 december 1875

Interim-voorzitter

14

Antonio Borrero

9 december 1875

8 september 1876

Voorzitter

15

Ignacio de Veintemilla

8 september 1876

10 januari 1883

Opperhoofd (8 september 1876 - 26 januari 1878
President (21 april 1878 - 26 maart 1882)
Opperhoofd (26 maart 1882 - 10 januari 1883)

-

Regeringen van de Restauratie

"Pentevirato Quiteño"

14 januari 1883

15 oktober 1883

Leden:
José María Plácido Caamaño
Luis Cordero
Agustín Guerrero
Pablo Herrera
Rafael Pérez Pareja

Opperste leiding van Manabí en Esmeralda

5 juni 1883

15 oktober 1883

Leider: Eloy Alfaro

Hoogste leiding van Guayas

10 juli 1883

15 oktober 1883

Leider: Pedro Carbo

16

José Plácido Caamaño

15 oktober 1883

30 juni 1888

Interim-voorzitter (15 oktober 1883 - 10 februari 1884
Voorzitter (10 februari 1884 - 30 juni 1888)

-

Pedro José Cevallos

1 juli 1888

17 augustus 1888

Waarnemend voorzitter

17

Antonio Flores Jijón

17 augustus 1888

10 juni 1892

Voorzitter

18

Luis Cordero Crespo

1 juli 1892

16 april 1895

Voorzitter

-

Vicente Lucio Salazar

16 april 1895

5 juni 1895

Waarnemend voorzitter

19

Eloy Alfaro

5 juni 1895

31 augustus 1901

Opperhoofd (5 juni 1895 - 9 oktober 1896)
Interim-president (9 oktober 1896 - 17 januari 1897)
President (17 januari 1897 - 31 augustus 1901)

20

Leónidas Plaza

1 september 1901

31 augustus 1905

Voorzitter

21

Lizardo García

1 september 1905

15 januari 1906

Voorzitter

22

Eloy Alfaro

16 januari 1906

11 augustus 1911

Opperhoofd (16 januari 1906 - 9 oktober 1906)
Interim-voorzitter (9 oktober 1906 - 1 januari 1907)
Voorzitter (1 januari 1907 - 11 augustus 1911)

-

Carlos Freile Zaldumbide

11 augustus 1911

31 augustus 1911

Waarnemend voorzitter

23

Emilio Estrada

1 september 1911

21 december 1911

Voorzitter

-

Carlos Freile Zaldumbide

22 december 1911

5 maart 1912

Waarnemend voorzitter

-

Francisco Andrade Marín

6 maart 1912

1 augustus 1912

Waarnemend voorzitter

24

Leónidas Plaza

1 september 1912

31 augustus 1916

Voorzitter

25

Alfredo Baquerizo

1 september 1916

31 augustus 1920

Voorzitter

26

José Luis Tamayo

1 september 1920

31 augustus 1924

Voorzitter

27

Gonzalo Córdova

1 september 1924

9 juli 1925

Voorzitter

-

Eerste Voorlopige Regering

10 juli 1925

6 januari 1926

-

Tweede Voorlopige Regering

10 januari 1926

31 maart 1926

28

Isidro Ayora

3 april 1926

24 augustus 1931

Interim-voorzitter (6 april 1926 - 17 april 1929)
Voorzitter (17 april 1929 - 24 augustus 1931)

-

Luis Larrea Alba

24 augustus 1931

15 oktober 1931

Minister van Regering

-

Alfredo Baquerizo

15 oktober 1931

28 augustus 1932

Voorzitter van de Senaat

-

Carlos Freile Larrea

28 augustus 1932

1 september 1932

Minister van Regering

-

Alberto Guerrero Martínez

2 september 1932

4 december 1932

Voorzitter van de Senaat

29

Juan de Dios Martínez

5 december 1932

19 oktober 1933

Voorzitter

-

Abelardo Montalvo

20 oktober 1933

31 augustus 1934

Waarnemend voorzitter

30

José María Velasco Ibarra

1 september 1934

21 augustus 1935

Voorzitter

-

Antonio Pons

21 augustus 1935

25 september 1935

Waarnemend voorzitter

-

Federico Páez

26 september 1935

23 oktober 1937

Opperhoofd

-

Alberto Enríquez Gallo

23 oktober 1937

10 augustus 1938

Opperhoofd

-

Manuel María Borrero

10 augustus 1938

1 december 1938

Interim-voorzitter

31

Aurelio Mosquera

2 december 1938

17 november 1939

Voorzitter

-

Carlos Alberto Arroyo del Río

18 november 1939

10 december 1939

Waarnemend voorzitter

-

Andrés Córdova

11 december 1939

10 augustus 1940

Waarnemend voorzitter

-

Julio Enrique Moreno

10 augustus 1940

31 augustus 1940

Waarnemend voorzitter

32

Carlos Alberto Arroyo del Río

1 september 1940

28 mei 1944

Voorzitter

33

José María Velasco Ibarra

1 juni 1944

23 augustus 1947

President van de Republiek (1 juni 1944 - 10 augustus 1944)
Constitutioneel President (10 augustus 1944 - 30 maart 1946)
President van de Republiek (30 maart 1946 - 10 augustus 1946)
Constitutioneel President (10 augustus 1946 - 23 augustus 1947)

Carlos Mancheno Cajas

23 augustus 1947

2 september 1947

Opperhoofd

Mariano Suárez Veintimilla

2 september 1947

17 september 1948

Waarnemend voorzitter

34

C.J. Arosemena Tola

17 september 1947

31 augustus 1948

Voorzitter

35

Galo Plaza

1 september 1948

31 augustus 1952

Voorzitter

36

José María Velasco Ibarra

1 september 1952

31 augustus 1956

Voorzitter

37

Camilo Ponce Enríquez

1 september 1956

31 augustus 1960

Voorzitter

38

José María Velasco Ibarra

1 september 1960

7 november 1961

Voorzitter

39

C.J. Arosemena Monroy

7 november 1961

11 juli 1963

Voorzitter

-

Militaire junta

11 juli 1963

29 maart 1966

Leden:
Ramón Castro Jijón
Luis Cabrera Sevilla
Guillermo Freile Posso (tot 9 november 1965)
Marcos Gándara

40

Clemente Yerovi

19 maart 1966

16 november 1966

Voorzitter

41

Otto Arosemena

16 november 1966

31 augustus 1968

Interim-voorzitter (16 november 1966 - 25 mei 1967)
Constitutioneel voorzitter (25 mei 1967 - 31 augustus 1968)

42

José María Velasco Ibarra

1 september 1968

15 februari 1972

Voorzitter (1 september 1968 - 22 juni 1970)
Opperhoofd (22 juni 1970 - 15 februari 1972)

43

Guillermo Rodríguez

15 februari 1972

11 januari 1976

Voorzitter

-

Hoge Regeringsraad

11 januari 1976

10 augustus 1979

Vice-admiraal Alfredo Poveda (voorzitter van de Raad)
Generaal Guillermo Durán
Generaal Luis Leoro Franco

44

Jaime Roldós Aguilera

10 augustus 1979

24 mei 1981

Voorzitter

45

Osvaldo Hurtado

24 mei 1981

10 augustus 1984

Voorzitter

46

León Febres Cordero

10 augustus 1984

10 augustus 1988

Voorzitter

47

Rodrigo Borja Cevallos

10 augustus 1988

10 augustus 1992

Voorzitter

48

Sixto Durán Ballén

10 augustus 1992

10 augustus 1996

Voorzitter

49

Abdalá Bucaram

10 augustus 1996

6 februari 1997

Voorzitter

-

Rosalía Arteaga

6 februari 1997

11 februari 1997

Waarnemend voorzitter

-

Fabián Alarcón

11 februari 1997

10 augustus 1998

Interim-voorzitter

50

Jamil Mahuad

10 augustus 1998

21 januari 2000

Voorzitter

51

Gustavo Noboa

22 januari 2000

15 januari 2003

Voorzitter

52

Lucio Gutiérrez

15 januari 2003

20 april 2005

Voorzitter

53

Alfredo Palacio

20 april 2005

14 januari 2007

Voorzitter

54

Rafael Correa

15 januari 2007

24 mei 2017

Voorzitter

55

Lenín Moreno

24 mei 2017

24 mei 2021

Voorzitter

56

Guillermo Lasso

24 mei 2021

Zittend

Voorzitter



 

Levende voormalige presidenten

·         Guillermo Rodríguez (de facto) (1972–1976) (1924-11-04) 4 November 1924 (age 97)

Guillermo Rodríguez
(de facto)
(1972-1976)
(1924-11-04) 4 november 1924 (leeftijd 97)

·         Osvaldo Hurtado (1981–1984) (1939-06-26) 26 June 1939 (age 83)

Osvaldo Hurtado
 (1981-1984)
(1939-06-26) 26 juni 1939 (leeftijd 83)

·         Rodrigo Borja Cevallos (1988–1992) (1935-06-19) 19 June 1935 (age 87)

Rodrigo Borja Cevallos
 (1988-1992)
(1935-06-19) 19 juni 1935 (leeftijd 87)

·         Abdalá Bucaram (1996–1997) (1952-02-20) 20 February 1952 (age 70)

Abdalá Bucaram
 (1996-1997)
(1952-02-20) 20 februari 1952 (leeftijd 70)

·         Rosalía Arteaga (1997) (1956-12-05) 5 December 1956 (age 65)

Rosalía Arteaga
 (1997)
(1956-12-05) 5 december 1956 (leeftijd 65)

·         Fabián Alarcón (1997–1998) (1947-04-14) 14 April 1947 (age 75)

Fabián Alarcón
 (1997-1998)
(1947-04-14) 14 april 1947 (leeftijd 75)

·         Jamil Mahuad (1998–2000) (1949-07-29) 29 July 1949 (age 73)

Jamil Mahuad
 (1998-2000)
(1949-07-29) 29 juli 1949 (leeftijd 73)

·         Lucio Gutiérrez (2003–2005) (1957-03-23) 23 March 1957 (age 65)

Lucio Gutiérrez
 (2003-2005)
(1957-03-23) 23 maart 1957 (leeftijd 65)

·         Alfredo Palacio (2005–2007) (1939-01-22) 22 January 1939 (age 83)

Alfredo Palacio
 (2005-2007)
(1939-01-22) 22 januari 1939 (leeftijd 83)

·         Rafael Correa (2007–2017) (1963-04-05) 5 April 1963 (age 59)

Rafael Correa
 (2007-2017)
(1963-04-05) 5 april 1963 (leeftijd 59)

·         Lenín Moreno (2017–2021) (1953-03-19) 19 March 1953 (age 69)

Lenín Moreno
 (2017-2021)
(1953-03-19) 19 maart 1953 (leeftijd 69)

 

Vragen en antwoorden

V: Wie is de huidige president van Ecuador?
A: De huidige president van Ecuador is Guillermo Lasso sinds 24 mei 2021.

V: Hoe lang blijft een president in Ecuador in functie?
A: Volgens de huidige grondwet (aangenomen in 2008) wordt de president bij volksstemming verkozen voor een periode van vier jaar en kan hij twee termijnen (periodes van vier jaar) dienen.

V: Wanneer werd Guillermo Lasso tot president gekozen?
A: Guillermo Lasso werd op 11 april 2021 tot president gekozen.

V: Was het altijd al mogelijk om twee termijnen als president te dienen in Ecuador?
A: Nee, vóór 2008 kon men slechts één termijn president zijn.

V: Hoe worden presidenten gekozen in Ecuador?
A: Presidenten worden in Ecuador gekozen door het volk.

V: In welk jaar veranderde de grondwet om twee presidentiële termijnen mogelijk te maken?
A: De grondwet is in 2008 gewijzigd om twee presidentiële termijnen mogelijk te maken.

V: Wie kiest de president van Ecuador?
A: De president van Ecuador wordt gekozen door het volk.

AlegsaOnline.com - 2020 / 2023 - License CC3