Eerste Minister van Noord-Macedonië

De minister-president van Noord-Macedonië, officieel de voorzitter van de regering van de Republiek Noord-Macedonië (Macedonisch: Претседател на Владата на Република Северна Македонија; Albanees: Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut), is de regeringsleider van Noord-Macedonië. De eerste premier van de Republiek Macedonië (nu Noord-Macedonië) was Nikola Kljusev van 27 januari 1991 tot 17 augustus 1992.

De huidige premier van Noord-Macedonië is Oliver Spasovski, momenteel interim-premier.

Lijst van premiers van Macedonië

Socialistische Republiek Macedonië

Party

  KPM/SKM

Naam
(Geboorte - Overlijden)

Portret

Ambtstermijn

Politieke Partij

Minister voor Macedonië
1945

1

Emanuel Čučkov
(1901–1967)

7 maart 1945

1945

Communistische Partij van Macedonië

Eerste minister
1945–1953

2

Lazar Koliševski
(1914–2000)

16 april 1945

1953

Communistische Partij van Macedonië
in 1952 omgedoopt tot de Liga
van Communisten van Macedonië

Voorzitters van de Uitvoerende Raad
1953–1991

Lazar Koliševski
(1914–2000)

1953

December 1953

Liga van Communisten van Macedonië

3

Ljupčo Arsov
(1910–1986)

December 1953

1961

Liga van Communisten van Macedonië

4

Aleksandar Grličkov
(1923–1989)

1961

1965

Liga van Communisten van Macedonië

5

Nikola Minčev
(1915–1997)

1965

1968

Liga van Communisten van Macedonië

6

Ksente Bogoev
(1919–2008)

1968

Maart 1974

Liga van Communisten van Macedonië

7

Blagoj Popov
(1920–1992)

Maart 1974

29 april 1982

Liga van Communisten van Macedonië

8

Dragoljub Stavrev
(1932–2003)

29 april 1982

Juni 1986

Liga van Communisten van Macedonië

9

Gligorije Gogovski
(1943–)

Juni 1986

27 januari 1991

Liga van Communisten van Macedonië

Republiek Macedonië / Noord-Macedonië

Partijen

  SDSM VMRO-DPMNE Onafhankelijk

Status

     Waarnemend minister-president

Nee.

Portret

Naam
(Geboren - Overleden)

Ambtstermijn

Politieke Partij

Verkiezing

In functie getreden

Verlaten kantoor

Tijd in ambt

1

Nikola Kljusev

Nikola Kljusev
(1927–2008)

27 januari 1991

17 augustus 1992

1 jaar, 203 dagen

Onafhankelijk

1990

2

Branko Crvenkovski

Branko Crvenkovski
(geboren 1962)

17 augustus 1992

30 november 1998

6 jaar, 105 dagen

SDSM

1994

3

Ljubčo Georgievski

Ljubčo Georgievski
(geboren in 1966)

30 november 1998

1 november 2002

3 jaar, 336 dagen

[[VMRO-DPMNE|Template:VMRO-DPMNE/meta/shortname]]

1998

(2)

Branko Crvenkovski

Branko Crvenkovski
(geboren 1962)

1 november 2002

12 mei 2004

1 jaar, 193 dagen

SDSM

2002

- —

Radmila Šekerinska

Radmila Šekerinska
(geboren 1972)
Acteren

12 mei 2004

2 juni 2004

21 dagen

SDSM

- —

4

Hari Kostov

Hari Kostov
(geboren 1959)

2 juni 2004

18 november 2004

169 dagen

Onafhankelijk

- —

- —

Radmila Šekerinska

Radmila Šekerinska
(geboren 1972)
Acteren

18 november 2004

17 december 2004

29 dagen

SDSM

- —

5

Vlado Bučkovski

Vlado Bučkovski
(geboren 1962)

17 december 2004

27 augustus 2006

1 jaar, 253 dagen

SDSM

- —

6

Nikola Gruevski

Nikola Gruevski
(geboren 1970)

27 augustus 2006

18 januari 2016

9 jaar, 144 dagen

[[VMRO-DPMNE|Template:VMRO-DPMNE/meta/shortname]]

2006200820112014

7

Emil Dimitriev

Emil Dimitriev
(geboren 1979)

18 januari 2016

31 mei 2017

1 jaar, 133 dagen

[[VMRO-DPMNE|Template:VMRO-DPMNE/meta/shortname]]

- —

8

Zoran Zaev

Zoran Zaev
(geboren 1974)

31 mei 2017

3 januari 2020

2 jaar, 358 dagen

SDSM

2016

9

Oliver Spasovski

Oliver Spasovski
(geboren in 1976)

3 januari 2020

Zittend

141 dagen

SDSM

- –


AlegsaOnline.com - 2020 / 2021 - License CC3