Oscar voor beste kostuumontwerp | een van de Academy Awards of Merit

De Academy Award for Best Costume Design is een van de Academy Awards of Merit. Hij wordt elk jaar uitgereikt door de Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS) voor prestaties op het gebied van filmkostuumontwerp.

Hij werd voor het eerst uitgereikt voor films die in 1948 waren gemaakt. Toen werden er nog aparte prijzen uitgereikt voor zwart-wit- en kleurenfilms. Sinds de samenvoeging van de twee categorieën in 1967 heeft de academie de prijs niet vaak meer uitgereikt aan hedendaagse films.


 

Winnaars en genomineerden

1940s

Jaar

Categorie

Winnaar

Genomineerden

Ref

1948

Zwart-wit

Hamlet
- Roger K. Furse

  • De dochter van B.F. - Irene Lentz

Kleur

Jeanne d'Arc
- Dorothy Jeakins en Barbara Karinska

  • De wals van de keizer - Edith Head en Gile Steele

1949

Zwart-wit

De erfgename
- Edith Head en Gile Steele

  • Prins der Vossen - Vittorio Nino Novarese

Kleur

Avonturen van Don Juan
- Marjorie Best, Leah Rhodes en William Travilla

  • Moeder is een groentje - Kay Nelson

1950s

Jaar

Categorie

Winnaar

Genomineerden

Ref

1950

Zwart-wit

All About Eve
 - Edith Head, Charles LeMaire

  • Gisteren geboren - Jean Louis
  • The Magnificent Yankee - Walter Plunkett

Kleur

Samson en Delilah
- Edith Head, Charles LeMaire, Dorothy Jeakins, Elois Jenssen, Gile Steele, Gwen Wakeling

  • De zwarte roos - Michael Whittaker
  • That Forsyte Woman - Walter Plunkett, Arlington Valles

1951

Zwart-wit

Een plaats in de zon
- Edith Head

  • Kind Lady - Walter Plunkett, Gile Steele (postume nominatie)
  • Het model en de huwelijksmakelaar - Charles LeMaire, Renie Conley
  • De leeuwerik - Edward Stevenson, Margaret Furse
  • A Streetcar Named Desire - Lucinda Ballard

Kleur

Een Amerikaan in Parijs
 - Orry-Kelly, Walter Plunkett, Irene Sharaff

  • David en Bathseba - Charles LeMaire, Edward Stevenson
  • The Great Caruso - Helen Rose, Gile Steele (postume nominatie)
  • Quo Vadis? - Herschel McCoy
  • De verhalen van Hoffmann - Hein Heckroth

1952

Zwart-wit

The Bad and the Beautiful
- Helen Rose

  • Affaire in Trinidad - Jean Louis
  • Carrie - Edith Head
  • My Cousin Rachel - Charles LeMaire, Dorothy Jeakins
  • Plotselinge angst - Sheila O'Brien

Kleur

Moulin Rouge
 - Marcel Vertès

  • The Greatest Show on Earth - Edith Head, Dorothy Jeakins, Miles White
  • Hans Christian Andersen - Antoni Clavé, Mary Wills, Barbara Karinska
  • The Merry Widow - Helen Rose, Gile Steele (postume nominatie)

1953

Zwart-wit

Roman Holiday
- Edith Head

  • De actrice - Walter Plunkett
  • Droomvrouw - Helen Rose, Herschel McCoy
  • Van hier tot eeuwigheid - Jean Louis
  • The President's Lady - Charles LeMaire, Renie Conley

Kleur

De mantel
- Charles LeMaire, Emile Santiago

  • De muziekwagen - Mary Ann Nyberg
  • Call Me Madam - Irene Sharaff
  • Trouwen met een miljonair - Charles LeMaire, William Travilla
  • Jonge Bess - Walter Plunkett

1954

Zwart-wit

Sabrina
- Edith Head

  • De oorbellen van Madame de... - Georges Annenkov, Rosine Delamare
  • Executive Suite - Helen Rose
  • Indiscretie van een Amerikaanse vrouw - Christian Dior
  • Het zou je moeten overkomen - Jean Louis

Kleur

Poort van de Hel
- Sanzo Wada

  • Brigadoon - Irene Sharaff
  • Désirée - Charles LeMaire, Rene Hubert
  • A Star Is Born - Jean Louis, Mary Ann Nyberg, Irene Sharaff
  • There's No Business Like Show Business - Charles LeMaire, William Travilla, Miles White

1955

Zwart-wit

Ik zal morgen huilen
- Helen Rose

  • The Pickwick Papers - Beatrice Dawson
  • Bijenkoningin - Jean Louis
  • De rozentatoeage - Edith Head
  • Ugetsu - Tadaoto Kainosho

Kleur

Liefde is een veelzijdig ding
- Charles LeMaire

  • Jongens en poppen - Irene Sharaff
  • Onderbroken melodie - Helen Rose
  • Een dief vangen - Edith Head
  • De maagdelijke koningin - Charles LeMaire, Mary Wills

1956

Zwart-wit

De massief gouden Cadillac
- Jean Louis

  • Zeven Samoerai - Kohei Ezaki
  • De macht en de prijs - Helen Rose
  • De trotse en profane - Edith Head
  • Teenage Rebel - Charles LeMaire, Mary Wills

Kleur

De koning en ik
- Irene Sharaff

  • De wereld rond in 80 dagen - Miles White
  • Reus - Moss Mabry, Marjorie Best
  • De Tien Geboden - Edith Head, Ralph Jester, John Jensen, Dorothy Jeakins, Arnold Friberg
  • Oorlog en vrede - Marie de Matteis

Vanaf 1957 werden de prijzen samengevoegd tot één categorie.

Jaar

Winnaar

Genomineerden

Ref

1957

Les Girls
- Orry-Kelly

  • Een onvergetelijke affaire - Charles LeMaire
  • Funny Face - Edith Head, Hubert de Givenchy
  • Pal Joey - Jean Louis
  • Raintree County - Walter Plunkett

1958

Gigi
- Cecil Beaton

  • Bel, boek en kaars - Jean Louis
  • De boekanier - Ralph Jester, Edith Head, John Jensen
  • Een zekere glimlach - Charles LeMaire, Mary Wills
  • Some Came Running - Walter Plunkett

Voor 1959 werd de Award opnieuw verdeeld in twee prijzen.

Jaar

Categorie

Winnaar

Genomineerden

Ref

1959

Zwart-wit

Some Like It Hot
 - Orry-Kelly

  • Carrière - Edith Head
  • Het dagboek van Anne Frank - Charles LeMaire, Mary Wills
  • De kiosk - Helen Rose
  • De jonge Philadelphians - Howard Shoup

Kleur

Ben-Hur
 - Elizabeth Haffenden

  • Het beste van alles - Adele Palmer
  • De grote visser - Renie Conley
  • De vijf penningen - Edith Head
  • Porgy en Bess - Irene Sharaff

1960s

Jaar

Categorie

Winnaar

Genomineerden

Ref

1960

Zwart-wit

De feiten van het leven
- Edith Head en Edward Stevenson

  • Nooit op zondag - Danny Vachlioti
  • De opkomst en ondergang van Legs Diamond - Howard Shoup
  • Zeven Dieven - Bill Thomas
  • De Maagdenbron - Marik Vos

Kleur

Spartacus
- Arlington Valles

  • Can-Can - Irene Sharaff
  • Middernachtskant - Irene Lentz
  • Pepe - Edith Head
  • Zonsopgang bij Campobello - Marjorie Best

1961

Zwart-wit

La Dolce Vita
 - Piero Gherardi

  • Het kinderuurtje - Dorothy Jeakins
  • Claudell Inglish - Howard Shoup
  • Arrest in Neurenberg - Jean Louis
  • Yojimbo - Yoshirō Muraki

Kleur

West Side Story
- Irene Sharaff

  • Babes in Toyland - Bill Thomas
  • Achterstraat - Jean Louis
  • Flower Drum Song - Irene Sharaff
  • Zak vol wonderen - Edith Head en Walter Plunkett

1962

Zwart-wit

Wat is er gebeurd met Baby Jane?
 - Norma Koch

  • Dagen van wijn en rozen - Don Feld
  • The Man Who Shot Liberty Valance - Edith Head
  • De wonderdoener - Ruth Morley
  • Phaedra - Denny Vachlioti

Kleur

De wondere wereld van de gebroeders Grimm
- Mary Wills

  • Goede reis! - Bill Thomas
  • Zigeuner - Orry-Kelly
  • The Music Man - Dorothy Jeakins
  • Mijn Geisha - Edith Head

1963

Zwart-wit


- Piero Gherardi

  • Liefde met de juiste vreemdeling - Edith Head
  • De stripper - William Travilla
  • Speelgoed op zolder - Bill Thomas
  • Vrouwen en minnaars - Edith Head

Kleur

Cleopatra
 - Renie Conley, Vittorio Nino Novarese en Irene Sharaff

  • De kardinaal - Donald Brooks
  • Hoe het Westen werd gewonnen - Walter Plunkett
  • De luipaard - Piero Tosi
  • Een nieuw soort liefde - Edith Head

1964

Zwart-wit

De nacht van de leguaan
- Dorothy Jeakins

  • Een huis is geen thuis - Edith Head
  • Hush... Hush, Sweet Charlotte - Norma Koch
  • Kusjes voor mijn president - Howard Shoup
  • Het bezoek - René Hubert

Kleur

My Fair Lady
 - Cecil Beaton

  • Becket - Margaret Furse
  • Mary Poppins - Tony Walton
  • De onzinkbare Molly Brown - Morton Haack
  • Wat een manier om te gaan! - Edith Head, Moss Mabry

1965

Zwart-wit

Lieveling
-
Julie Harris

  • Morituri - Moss Mabry
  • Woede om te leven - Howard Shoup
  • Ship of Fools - Jean Louis en Bill Thomas
  • De slanke draad - Edith Head

Kleur

Dokter Zhivago
- Phyllis Dalton

  • De kwelling en de extase - Vittorio Nino Novarese
  • Het grootste verhaal ooit verteld - Marjorie Best en Vittorio Nino Novarese
  • Inside Daisy Clover - Edith Head en Bill Thomas
  • The Sound of Music - Dorothy Jeakins

1966

Zwart-wit

Who's Afraid of Virginia Woolf
 - Irene Sharaff

  • Het evangelie volgens Mattheus - Danilo Donati
  • Mandragola - Danilo Donati
  • Mister Buddwing - Helen Rose
  • Morgan! - Jocelyn Rickards

Kleur

Een man voor alle seizoenen
- Elizabeth Haffenden

  • Gambit - Jean Louis
  • Hawaï - Dorothy Jeakins
  • Julia van de geesten (Giulietta degli spiriti) - Piero Gherardi
  • De Oscar - Edith Head

Vanaf 1967 werd de categorie definitief samengevoegd.

Jaar

Winnaar

Genomineerden

Ref

1967

Camelot
- John Truscott

  • Bonnie en Clyde - Theadora Van Runkle
  • De gelukkigste miljonair - Bill Thomas
  • Het temmen van de feeks - Danilo Donati en Irene Sharaff
  • Thoroughly Modern Millie - Jean Louis

1968

Romeo en Julia
- Danilo Donati

  • De leeuw in de winter - Margaret Furse
  • Oliver! - Phyllis Dalton
  • Planeet van de Apen - Morton Haack
  • Ster! - Donald Brooks

1969

Anne van de duizend dagen
 - Margaret Furse

  • Hallo, Dolly! - Irene Sharaff
  • Gaily, Gaily - Ray Aghayan
  • Sweet Charity - Edith Head
  • Ze schieten op paarden, nietwaar? - Don Feld

1970s

Jaar

Winnaar

Genomineerden

Ref

1970

Cromwell
- Vittorio Nino Novarese

  • Luchthaven - Edith Head
  • Darling Lili - Jack Bear en Donald Brooks
  • De Hawaïanen - Bill Thomas
  • Scrooge - Margaret Furse

1971

Nicholas en Alexandra
 -
Yvonne Blake en Antonio Castillo

  • Knoppen en bezemstelen - Bill Thomas
  • Dood in Venetië - Piero Tosi
  • Mary, Koningin der Schotten - Margaret Furse
  • Wat is er aan de hand met Helen? - Morton Haack

1972

Reizen met mijn tante
 - Anthony Powell

  • De Godfather - Anna Hill Johnstone
  • Lady Sings the Blues - Ray Aghayan, Norma Koch en Bob Mackie
  • Het avontuur van Poseidon - Paul Zastupnevich
  • Jonge Winston - Anthony Mendleson

1973

The Sting
- Edith Head

  • Kreten en gefluister - Marik Vos
  • Ludwig - Piero Tosi
  • Tom Sawyer - Don Feld
  • The Way We Were - Dorothy Jeakins en Moss Mabry

1974

De grote Gatsby
- Theoni V. Aldredge

  • Chinatown - Anthea Sylbert
  • Daisy Miller - John Furness
  • The Godfather Deel II - Theadora Van Runkle
  • Moord op de Oriënt Express - Tony Walton

1975

Barry Lyndon
- Milena Canonero en Ulla-Britt Soderlund

  • De vier musketiers - Yvonne Blake en Ron Talsky
  • Funny Lady - Ray Aghayan en Bob Mackie
  • De Toverfluit - Karin Erskine en Henny Noremark
  • De man die koning zou worden - Edith Head

1976

Fellini's Casanova
- Danilo Donati

  • Gebonden voor glorie - William Ware Theiss
  • De ongelooflijke Sarah - Anthony Mendleson
  • Het Pesach-complot - Mary Wills
  • De oplossing van zeven cent - Alan Barrett

1977

Star Wars
- John Mollo

  • Luchthaven '77 - Edith Head en Burton Miller
  • Julia - Anthea Sylbert
  • Een beetje nachtmuziek - Florence Klotz
  • De andere kant van middernacht - Irene Sharaff

1978

Dood aan de Nijl
- Anthony Powell

  • Caravans - Renie Conley
  • Days of Heaven - Patricia Norris
  • De zwerm - Paul Zastupnevich
  • The Wiz - Tony Walton

1979

All That Jazz
- Albert Wolsky

  • Agatha - Shirley Ann Russell
  • De vogelkooi (La cage aux folles) - Ambra Danon en Piero Tosi
  • Butch en Sundance: De vroege dagen - William Ware Theiss
  • De Europeanen - Judy Moorcroft

1980s

Jaar

Winnaar

Genomineerden

Ref

1980

Tess
- Anthony Powell

  • De olifantman - Patricia Norris
  • Mijn briljante carrière - Anna Senior
  • Ergens in de tijd - Jean-Pierre Dorleac
  • Toen de tijd opraakte - Paul Zastupnevich

1981

Vuurwagen
 - Milena Canonero

  • De vrouw van de Franse luitenant - Tom Rand
  • Pennies from Heaven - Bob Mackie
  • Ragtime - Anna Hill Johnstone
  • Roden - Shirley Ann Russell

1982

Gandhi
 - Bhanu Athaiya en John Mollo

  • Sophie's keuze - Albert Wolsky
  • La Traviata - Piero Tosi
  • Tron - Elois Jenssen en Rosanna Norton
  • Victor Victoria - Patricia Norris

1983

Fanny en Alexander
- Marik Vos

  • Cross Creek - Joe I. Tompkins
  • Hart als een wiel - William Ware Theiss
  • De terugkeer van Martin Guerre - Anne-Marie Marchand
  • Zelig - Santo Loquasto

1984

Amadeus
 - Theodor Pistek

  • 2010 - Patricia Norris
  • De Bostonians - Jenny Beavan en John Bright
  • Een reis naar India - Judy Moorcroft
  • Plaatsen in het hart - Ann Roth

1985

Ran
- Emi Wada

  • The Color Purple - Aggie Guerard Rodgers
  • De reis van Natty Gann - Albert Wolsky
  • Uit Afrika - Milena Canonero
  • Prizzi's eer - Donfeld

1986

Een kamer met uitzicht
 - Jenny Beavan en John Bright

  • De missie - Enrico Sabbatini
  • Otello - Anna Anni en Maurizio Millenotti
  • Peggy Sue Got Married - Theadora Van Runkle
  • Piraten - Anthony Powell

1987

De laatste keizer
 - James Acheson

  • De doden - Dorothy Jeakins
  • Rijk van de zon - Bob Ringwood
  • Maurice - Jenny Beavan en John Bright
  • The Untouchables - Marilyn Vance-Straker

1988

Dangerous Liaisons
 - James Acheson

  • Coming to America - Deborah Nadoolman
  • Een handvol stof - Jane Robinson
  • Zonsondergang - Patricia Norris
  • Tucker: De man en zijn droom - Milena Canonero

1989

Henry V
- Phyllis Dalton

  • De avonturen van Baron van Munchausen - Gabriella Pescucci
  • Driving Miss Daisy - Elizabeth McBride
  • Harlem Nights - Joe I. Tompkins
  • Valmont - Theodor Pištěk

1990s

Jaar

Winnaar

Genomineerden

Ref

1990

Cyrano de Bergerac
- Franca Squarciapino

  • Avalon - Gloria Gresham
  • Dansen met wolven - Elsa Zamparelli
  • Dick Tracy - Milena Canonero
  • Hamlet - Maurizio Millenotti

1991

Bugsy
 - Albert Wolsky

  • De familie Addams - Ruth Myers
  • Barton Fink - Richard Hornung
  • Haak - Anthony Powell
  • Madame Bovary - Corinne Jorry

1992

Bram Stokers Dracula
- Eiko Ishioka

  • Betoverende april - Sheena Napier
  • Howards End - Jenny Beavan en John Bright
  • Malcolm X - Ruth Carter
  • Speelgoed - Albert Wolsky

1993

Het tijdperk van de onschuld
- Gabriella Pescucci

  • Orlando - Sandy Powell
  • De piano - Janet Patterson
  • The Remains of the Day - Jenny Beavan en John Bright
  • Schindler's List - Anna B. Sheppard

1994

De avonturen van Priscilla, koningin van de woestijn
- Tim Chappel en Lizzy Gardiner

  • Bullets Over Broadway - Jeffrey Kurland
  • Little Women - Colleen Atwood
  • Maverick - April Ferry
  • Koningin Margot (La reine Margot) - Moidele Bickel

1995

Restauratie
- James Acheson

  • Braveheart - Charles Knode
  • Richard III - Shuna Harwood
  • Sense and Sensibility - Jenny Beavan en John Bright
  • 12 apen - Julie Weiss

1996

The English Patient
 - Ann Roth

  • Engelen en insecten - Paul Brown
  • Emma - Ruth Myers
  • Hamlet - Alexandra Byrne
  • Het portret van een dame - Janet Patterson

1997

Titanic
 - Deborah Lynn Scott

  • Amistad - Ruth E. Carter
  • Kundun - Dante Ferretti
  • Oscar en Lucinda - Janet Patterson
  • De vleugels van de duif - Sandy Powell

1998

Shakespeare in de liefde
 - Sandy Powell

  • Geliefd - Colleen Atwood
  • Elizabeth - Alexandra Byrne
  • Pleasantville - Judianna Makovsky
  • Velvet Goldmine - Sandy Powell

1999

Topsy-Turvy
- Lindy Hemming

  • Anna en de koning - Jenny Beavan
  • Sleepy Hollow - Colleen Atwood
  • The Talented Mr. Ripley - Gary Jones en Ann Roth
  • Titus - Milena Canonero

2000s

Jaar

Winnaar

Genomineerden

Ref

2000

Gladiator
- Janty Yates

2001

Moulin Rouge
 -
Catherine Martin en Angus Strathie

2002

Chicago
 - Colleen Atwood

  • Frida - Julie Weiss
  • Bendes van New York - Sandy Powell
  • De uren - Ann Roth
  • De pianist - Anna B. Sheppard

2003

The Lord of the Rings: The Return of the King
 - Ngila Dickson en Richard Taylor

  • Meisje met de parel - Dien van Straalen
  • De laatste samoerai - Ngila Dickson
  • Meester en commandant: De verre kant van de wereld - Wendy Stites
  • Seabiscuit - Judianna Makovsky

2004

De vliegenier
- Sandy Powell

  • Finding Neverland - Alexandra Byrne
  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events - Colleen Atwood
  • Ray - Sharen Davis
  • Troy - Bob Ringwood

2005

Memoirs of a Geisha
- Colleen Atwood

  • Charlie en de chocoladefabriek - Gabriella Pescucci
  • Mevrouw Henderson presenteert - Sandy Powell
  • Trots en vooroordeel - Jacqueline Durran
  • Walk the Line - Arianne Phillips

2006

Marie Antoinette
- Milena Canonero

  • Vloek van de Gouden Bloem (Man cheng jin dai huang jin jia) - Chung Man Yee
  • The Devil Wears Prada - Patricia Field
  • Dreamgirls - Sharen Davis
  • De koningin - Consolata Boyle

2007

Elizabeth: De Gouden Eeuw
- Alexandra Byrne

  • De wereld over - Albert Wolsky
  • Verzoening - Jacqueline Durran
  • La Vie en Rose (postume nominatie) - Marit Allen
  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street - Colleen Atwood

2008

De hertogin
 - Michael O'Connor

  • Australië - Catherine Martin
  • The Curious Case of Benjamin Button - Jacqueline West
  • Melk - Danny Glicker
  • Revolutionaire weg - Albert Wolsky

2009

De jonge Victoria
- Sandy Powell

  • Bright Star - Janet Patterson
  • Coco Before Chanel - Catherine Leterrier
  • Het Imaginarium van Dokter Parnassus - Monique Prudhomme
  • Negen - Colleen Atwood

2010s

Jaar

Winnaar

Genomineerden

Ref

2010

Alice in Wonderland
 - Colleen Atwood

  • Ik ben de liefde - Antonella Cannarozzi
  • The King's Speech - Jenny Beavan
  • De storm - Sandy Powell
  • True Grit - Mary Zophres

2011

De kunstenaar
 - Mark Bridges

  • Anoniem - Lisy Christl
  • Hugo - Sandy Powell
  • Jane Eyre - Michael O'Connor
  • W.E. - Arianne Phillips

2012

Anna Karenina
- Jacqueline Durran

  • Les Misérables - Paco Delgado
  • Lincoln - Joanna Johnston
  • Mirror Mirror (postume nominatie) - Eiko Ishioka
  • Sneeuwwitje en de Huntsman - Colleen Atwood

2013

De grote Gatsby
 - Catherine Martin

  • 12 Years a Slave - Patricia Norris
  • American Hustle - Michael Wilkinson
  • De grootmeester - William Chang Suk Ping
  • De onzichtbare vrouw - Michael O'Connor

2014

Het Grand Budapest Hotel
 - Milena Canonero

  • Inherente Zeden - Mark Bridges
  • Into the Woods - Colleen Atwood
  • Maleficent - Anna B. Sheppard
  • Mr. Turner - Jacqueline Durran

2015

Mad Max: Fury Road
- Jenny Beavan

  • Carol - Sandy Powell
  • Assepoester - Sandy Powell
  • Het Deense Meisje - Paco Delgado
  • The Revenant - Jacqueline West

2016

Fantastic Beasts and Where to Find Them
- Colleen Atwood

  • Geallieerd - Joanna Johnston
  • Florence Foster Jenkins - Consolata Boyle
  • Jackie - Madeline Fontaine
  • La La Land - Mary Zophres

2017

Phantom Thread
- Mark Bridges

  • Schoonheid en het Beest - Jacqueline Durran
  • Darkest Hour - Jacqueline Durran
  • The Shape of Water - Luis Sequeira
  • Victoria & Abdul - Consolata Boyle

2018

Black Panther
- Ruth E. Carter

  • De ballade van Buster Scruggs - Mary Zophres
  • De favoriet - Sandy Powell
  • Mary Poppins Returns - Sandy Powell
  • Mary Queen of Scots - Alexandra Byrne

2019

Kleine vrouwen
- Jacqueline Durran

  • De Ier - Sandy Powell en Christopher Peterson
  • Jojo Konijn - Mayes C. Rubeo
  • Joker - Mark Bridges
  • Once Upon a Time in Hollywood - Arianne Phillips

2020s

Jaar

Winnaar

Genomineerden

Ref

2020

Ma Rainey's Black Bottom
- Ann Roth

  • Emma. - Alexandra Byrne
  • Mank - Trish Summerville
  • Mulan - Bina Daigeler
  • Pinocchio - Massimo Cantini Parrini

2021

Cruella
- Jenny Beavan

  • Cyrano - Massimo Cantini Parrini en Jacqueline Durran
  • Dune - Jacqueline West en Bob Morgan
  • Nightmare Alley - Luis Sequeira
  • West Side Story - Paul Tazewell

 

Gerelateerde pagina's

  • BAFTA Award voor beste kostuumontwerp
 

Vragen en antwoorden

V: Wat is de Academy Award voor het beste kostuumontwerp?
A: De Academy Award for Best Costume Design is een prijs van verdienste die elk jaar door de Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS) wordt uitgereikt als erkenning voor prestaties op het gebied van filmkostuumontwerp.

V: Wanneer werd deze prijs voor het eerst uitgereikt?
A: De prijs werd voor het eerst uitgereikt in 1948, toen er aparte prijzen werden uitgereikt voor zwart-wit- en kleurenfilms.

V: Hoe vaak heeft de academie deze prijs sinds 1967 uitgereikt?
A: Sinds 1967, toen de twee categorieën werden samengevoegd, heeft de academie de prijs niet vaak meer uitgereikt aan hedendaagse films.

V: Wie reikt deze prijs uit?
A: Deze prijs wordt uitgereikt door de Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS).

V: Wat wordt ermee erkend?
A: Hij erkent prestaties op het gebied van filmkostuumontwerp.

V: Is er voor deze prijs een verschil tussen zwart-wit en kleurenfilms?
A: Ja, vóór 1967 waren er aparte prijzen voor zwart-wit- en kleurenfilms.

V: Zijn er nog andere criteria waaraan moet worden voldaan om deze prijs te ontvangen? A: Niet gespecificeerd; maar over het algemeen komen alleen hedendaagse films in aanmerking voor een nominatie.

AlegsaOnline.com - 2020 / 2023 - License CC3