Administrateur van het Noordelijk Territorium

De administrateur van het Noordelijk Territorium is de persoon die door de gouverneur-generaal van Australië wordt gekozen om op te treden als gouverneur van het Noordelijk Territorium van Australië. De keuze van de administrateur wordt gemaakt door de gouverneur-generaal in de Raad, d.w.z. de gouverneur-generaal, die handelt op advies van de Australische regering en niet op advies van de regering van het Northern Territory.

Het Northern Territory kreeg op 1 juli 1978 zelfbestuur. Nu aanvaardt de gouverneur-generaal in de raad een aanbeveling van de regering van het Northern Territory. In tegenstelling tot een gouverneur van een Australische deelstaat vertegenwoordigt de administrateur de koningin niet in het Territorium. Hij vertegenwoordigt de gouverneur-generaal, die de vertegenwoordiger van de koningin in het Gemenebest is. De rol van de administrateur is de Territory te besturen volgens de wet die het gebied zelfbestuur heeft gegeven. De constitutionele rol van de administrateur is bijna dezelfde als die van een staatsgouverneur en kan worden beschouwd als de indirecte vertegenwoordiger van de koningin in het gebied.

Het ambt van adjunct van de administrateur is in 1997 ingesteld.

De huidige administrateur is Sally Thomas, AM.

Vlag van het Noordelijk Territorium
Vlag van het Noordelijk Territorium

Zuid-Australië (1846 tot 1912)

Het Northern Territory maakte van 1846 tot 1912 deel uit van South Australia. De beheerder stond bekend als de Government Resident.

Nee.

Regeringsinwoner

Van

Naar

1

Sir Charles Augustus FitzRoy, KCH, KCB

21 februari 1846

28 december 1846

2

De Hon. Boyle Finniss

3 maart 1864

4 november 1865

3

William Bloomfield Douglas

27 april 1870

Juni 1873

4

George Byng Scott

6 oktober 1873

30 juni 1876

5

Edward William Price

1 juli 1876

6 maart 1883

6

John Parsons

19 maart 1884

14 februari 1890

7

John Knight FRIBA

16 juli 1890

10 januari 1892

8

Charles James Dashwood

24 februari 1892

31 januari 1905

9

Charles Edward Herbert

1 februari 1905

8 februari 1910

10

The Hon. Samuel Mitchell

1 april 1910

25 maart 1912

Gemenebest Australië (1912 tot heden)

De Australische regering nam de controle over het Northern Territory over in 1912.

Beheerder (1912 tot 1919)

Nee.

Beheerder

Van

Naar

1

John Gilruth FRSE MRCVS

25 maart 1912

1 augustus 1919

Directeur (1919 tot 1921)

Nee.

Directeur

Van

Naar

1

Henry Ernest Carey

1 augustus 1919

17 januari 1921

Beheerder (1921 tot 1927)

Nee.

Beheerder

Van

Naar

1

Frederic Urquhart

17 januari 1921

1 maart 1927

Regeringsresident (1927 tot 1931)

Er was een experiment met een extra regeringsresident (Centraal Australië) in Alice Springs, gevestigd in The Residency. Alice Springs stond bekend als Stuart Town van 1888 tot 1933.

Nee.

Regeringsinwoner (Noord-Australië)

Van

Naar

1

Robert Weddell

1 maart 1927

12 juni 1931

 

Nee.

Overheidsinwoner (Centraal-Australië)

Van

Naar

1

John Cawood

1 maart 1927

11 december 1929

2

Victor Carrington MBE

11 december 1929

12 juni 1931

Beheerder (1931 tot heden)

Nee.

Beheerder

Post-Nominaal

Van

Naar

1

Robert Weddell

12 juni 1931

29 maart 1937

2

The Hon. Aubrey Abbott

29 maart 1937

1 juli 1946

3

Arthur Driver

BEM

1 juli 1946

1 juli 1951

4

De Hon. Frank Wise

AO

1 juli 1951

1 juli 1956

5

James Archer

OBE

1 juli 1956

1 april 1961

6

Roger Nott

CBE

1 april 1961

1 oktober 1964

7

Roger Dean

CBE

1 oktober 1964

4 maart 1970

8

The Hon. Sir Frederick Chaney

KBE AFC

4 maart 1970

10 december 1973

9

John Norman Nelson

10 december 1973

1 juni 1978

10

John England

CMG

1 juni 1978

1 januari 1981

11

Commodore Eric Johnston

AO OBE RAN

1 januari 1981

1 juli 1989

12

The Hon. James Muirhead

AC QC

1 juli 1989

1 maart 1993

13

The Hon. Austin Asche

AC QC

1 maart 1993

17 februari 1997

14

Dr. Neil Conn

AO

17 februari 1997

28 november 2000

15

John Anictomatis

AO

28 november 2000

30 oktober 2003

16

Ted Egan

AO

31 oktober 2003

31 oktober 2007

17

Tom Pauling

AO QC

31 oktober 2007

31 oktober 2011

18

Sally Thomas

AM

31 oktober 2011

Aanwezig

Van links: Minister Josiah Thomas, Sir Walter Barttelot en administrateur John Gilruth in 1912.
Van links: Minister Josiah Thomas, Sir Walter Barttelot en administrateur John Gilruth in 1912.

Plaatsvervanger van de administrateur (1997 tot heden)

Het bureau van de adjunct van de administrateur is in 1997 ingesteld.

Nee.

Plaatsvervanger van de administrateur

Van

Naar

1

Minna Sitzler AM

17 februari 1997

30 november 2001

2

Pat Miller AO

20 september 2002

heden


AlegsaOnline.com - 2020 / 2021 - License CC3