Kazachstan op de Olympische Spelen

Kazachstan was als onafhankelijke natie voor het eerst op de Olympische Spelen in 1994. Sindsdien hebben ze aan elke Spelen deelgenomen. Vóór de ontbinding van de Sovjet-Unie waren de Kazachse atleten als lid van de Sovjet-Unie aanwezig op de Olympische Spelen, en in 1992 maakten zij ook deel uit van het Geünificeerde Team.

Kazachse atleten hebben in totaal 52 medailles gewonnen op de Olympische Zomerspelen, en nog eens zes op de Olympische Winterspelen.

Het Nationaal Olympisch Comité voor Kazachstan werd opgericht in 1990 en erkend in 1993.

Medaillewinnaars

Medaille

Naam

Spelletjes

Sport

Evenement

11 Goud

Vladimir Smirnov

1994 Lillehammer

Langlaufen

50 km heren

22 Zilver

Vladimir Smirnov

1994 Lillehammer

Langlaufen

Heren 10 km achtervolging

22 Zilver

Vladimir Smirnov

1994 Lillehammer

Langlaufen

Mannen 15 km achtervolging

11 Goud

Vassiliy Jirov

1996 Atlanta

Boksen

Licht-zwaargewicht heren

11 Goud

Alexandre Paryguin

1996 Atlanta

Moderne Vijfkamp

Heren individueel

11 Goud

Yuriy Melnichenko

1996 Atlanta

Worstelen

Mannen Grieks-Romeins bantamgewicht

22 Zilver

Bulat Jumadilov

1996 Atlanta

Boksen

Mannen vlieggewicht

22 Zilver

Sergei Belyayev

1996 Atlanta

Schieten

Heren 50 m geweer 3 posities

22 Zilver

Sergei Belyayev

1996 Atlanta

Schieten

Heren 50 m buks prone

22 Zilver

Anatoly Khrapaty

1996 Atlanta

Gewichtheffen

Heren eerste-zwaargewicht

33 Brons

Bolat Niyazymbetov

1996 Atlanta

Boksen

Mannen licht-weltergewicht

33 Brons

Yermakhan Ibraimov

1996 Atlanta

Boksen

Licht middengewicht heren

33 Brons

Vladimir Vokhmianin

1996 Atlanta

Schieten

Mannen 25 m snelvuur pistool

33 Brons

Maulen Mamyrov

1996 Atlanta

Worstelen

Men's freestyle flyweight

33 Brons

Vladimir Smirnov

1998 Nagano

Langlaufen

Mannen 15 km achtervolging

33 Brons

Ljoedmila Prokasjeva

1998 Nagano

Snelschaatsen

Vrouwen 5000 meter

11 Goud

Olga Shishigina

2000 Sydney

Atletiek

Vrouwen 100 meter horden

11 Goud

Bekzat Sattarkhanov

2000 Sydney

Boksen

Vedergewicht heren

11 Goud

Yermakhan Ibraimov

2000 Sydney

Boksen

Licht middengewicht heren

22 Zilver

Mukhtarkhan Dildabekov

2000 Sydney

Boksen

Super zwaargewicht heren

22 Zilver

Bulat Jumadilov

2000 Sydney

Boksen

Mannen vlieggewicht

22 Zilver

Alexander Vinokourov

2000 Sydney

Fietsen

Individuele wegwedstrijd mannen

22 Zilver

Islam Bairamukov

2000 Sydney

Worstelen

Heren freestyle zwaargewicht

11 Goud

Bakhtiyar Artayev

2004 Athene

Boksen

Heren weltergewicht

22 Zilver

Gennadiy Golovkin

2004 Athene

Boksen

Heren middengewicht

22 Zilver

Sergey Filimonov

2004 Athene

Gewichtheffen

Heren 77 kg

22 Zilver

Gennadiy Laliyev

2004 Athene

Worstelen

Heren Freestyle 74 kg

22 Zilver

Georgiy Tsurtsumia

2004 Athene

Worstelen

Grieks-Romeins heren 120 kg

33 Brons

Dmitriy Karpov

2004 Athene

Atletiek

Mannen tienkamp

33 Brons

Serik Yeleuov

2004 Athene

Boksen

Lichtgewicht heren

33 Brons

Mkkhitar Manukyan

2004 Athene

Worstelen

Grieks-Romeins heren 66 kg

11 Goud

Ilya Ilin

2008 Peking

Gewichtheffen

Heren 94 kg

11 Goud

Bakhyt Sarsekbayev

2008 Peking

Boksen

Boksen Heren weltergewicht

22 Zilver

Irina Nekrassova

2008 Peking

Gewichtheffen

Dames 63 kg

22 Zilver

Alla Vazhenina

2008 Peking

Gewichtheffen

Vrouwen 75 kg

22 Zilver

Askhat Zhitkeyev

2008 Peking

Worstelen

Heren 100 kg

22 Zilver

Taimuraz Tigiyev

2008 Peking

Worstelen

Heren vrije stijl 96 kg

33 Brons

Nurbakyt Tengizbayev

2008 Peking

Worstelen

Grieks-Romeins mannen 60 kg

33 Brons

Asset Mambetov

2008 Peking

Worstelen

Grieks-Romeins mannen 96 kg

33 Brons

Mariya Grabovetskaya

2008 Peking

Gewichtheffen

Vrouwen +75 kg

33 Brons

Jelena Shalygina

2008 Peking

Worstelen

Dames freestyle 63 kg

33 Brons

Marid Mutalimov

2008 Peking

Judo

Heren Freestyle 120 kg

33 Brons

Yerkebulan Shynaliyev

2008 Peking

Boksen

Licht zwaargewicht heren

33 Brons

Arman Chilmanov

2008 Peking

Taekwondo

Heren +80 kg

22 Zilver

Elena Khrustaleva

2010 Vancouver

Biatlon

Vrouwen individueel

11 Goud

Alexander Vinokourov

2012 Londen

Fietsen

Heren wegrace

11 Goud

Zulfiya Chinshanlo

2012 Londen

Gewichtheffen

Vrouwen 53 kg

11 Goud

Maiya Maneza

2012 Londen

Gewichtheffen

Dames 63 kg

11 Goud

Svetlana Podobedova

2012 Londen

Gewichtheffen

Vrouwen 75 kg

11 Goud

Ilya Ilin

2012 Londen

Gewichtheffen

Heren 94 kg

11 Goud

Olga Rypakova

2012 Londen

Atletiek

Vrouwen driedubbele sprong

11 Goud

Serik Sapiyev

2012 Londen

Boksen

Heren weltergewicht

22 Zilver

Adilbek Niyazymbetov

2012 Londen

Boksen

Licht zwaargewicht heren

33 Brons

Daniyal Gadzhiyev

2012 Londen

Worstelen

Grieks-Romeins mannen 84 kg

33 Brons

Marina Volnova

2012 Londen

Boksen

Dames middengewicht

33 Brons

Guzel Manyurova

2012 Londen

Worstelen

Dames vrije stijl 72 kg

33 Brons

Ivan Dychko

2012 Londen

Boksen

Super zwaargewicht heren

33 Brons

Akzhurek Tanatarov

2012 Londen

Worstelen

Heren freestyle 66 kg


AlegsaOnline.com - 2020 / 2022 - License CC3