2006 Tour de France

De Tour de France van 2006 was de 93e Tour de France. Deze vond plaats van 1 tot 23 juli 2006. De winnaar was Óscar Pereiro. Floyd Landis was de eerste die de wedstrijd beëindigde, maar werd op 20 september 2007 gediskwalificeerd voor het innemen van het medicijn testosteron tijdens de 17e etappe van de wedstrijd.

De tour begon in Straatsburg, aan de Frans-Duitse grens. Het eindigde zondag 23 juli in Parijs. De afstand van de wedstrijd was 3657 km. De wedstrijd was de op twee na snelste in gemiddelde snelheid. Onderweg passeerden de renners zes verschillende landen, waaronder Frankrijk, Nederland (een halte in Valkenburg in de derde etappe), België (in Huy, etappe 3 en 4), Luxemburg (in Esch-sur-Alzette, etappe 2 en 3), Duitsland (maar daar niet stoppen, etappe 1) en Spanje (Pla-de-Beret, etappe 11). Voor het eerst sinds de wedstrijd van 1999 was er geen ploegentijdrit.

Een dag voor de start van de Tour was er een dopingschandaal. 13 renners werden uit de Tour verwijderd, omdat men geloofde dat ze drugs kregen van een dokter genaamd Fuentes. Twee van de 13 renners werden geacht het goed te doen in de wedstrijd. Het waren Jan Ullrich en Ivan Basso.

Algemeen klassement

Algemene indeling

Zie het hoofdstuk over de afwerkingstijden voor alle details.

Rang

Ruiter

Team

Tijd

1

SpainÓscar Pereiro

Caisse d'Epargne-Illes Balears

89h 40' 27"

2

GermanyAndreas Klöden

T-Mobile Team

32"

3

SpainCarlos Sastre

Team CSC

2' 16"

4

AustraliaCadel Evans

Davitamon-Lotto

4' 11"

5

RussiaDenis Menchov

Rabobank

6' 09"

6

FranceCyril Dessel

AG2R Voorafscheiding

7' 44"

7

FranceChristophe Moreau

AG2R Voorafscheiding

8' 40"

8

SpainHaimar Zubeldia

Euskaltel-Euskadi

11' 08"

9

AustraliaMichael Rogers

T-Mobile Team

14' 10"

10

LuxembourgFränk Schleck

Team CSC

16' 49"

Puntenclassificatie

Rang

Ruiter

Team

Punten

1

AustraliaRobbie McEwen

Davitamon-Lotto

288

2

GermanyErik Zabel

Team Milram

199

3

NorwayThor Hushovd

Crédit Agricole

195

4

AustriaBernhard Eisel

Française des Jeux

176

5

ItalyLuca Paolini

Liquigas

174

6

SpainIñaki Isasi

Euskaltel-Euskadi

130

7

SpainFrancisco Ventoso

Saunier Duval-Prodir

128

8

ItalyCristian Moreni

Cofidis, Telefonisch krediet

116

9

FranceJimmy Casper

Cofidis, Telefonisch krediet

98

10

SpainÓscar Pereiro

Caisse d'Epargne-Illes Balears

88

De classificatie van de koning van het gebergte

Rang

Ruiter

Team

Punten

1

DenmarkMichael Rasmussen

Rabobank

166

2

SpainDavid De La Fuente

Saunier Duval-Prodir

113

3

SpainCarlos Sastre

Team CSC

99

4

LuxembourgFränk Schleck

Team CSC

96

5

NetherlandsMichael Boogerd

Rabobank

93

6

ItalyDamiano Cunego

Lampre-Fondital

80

7

FranceCyril Dessel

AG2R Voorafscheiding

72

8

United StatesLevi Leipheimer

Team Gerolsteiner

66

9

GermanyAndreas Klöden

T-Mobile Team

64

10

SpainÓscar Pereiro

Caisse d'Epargne-Illes Balears

63

Classificatie van jonge ruiters

Rang

Ruiter

Team

Tijd

1

ItalyDamiano Cunego

Lampre-Fondital

89h 58' 49"

2

GermanyMarkus Fothen

Team Gerolsteiner

38"

3

FranceMatthieu Sprick

Bouygues Télécom

1h 29' 12"

4

SpainDavid De La Fuente

Saunier Duval-Prodir

1h 36' 00"

5

SpainMoisés Dueñas

Agritubel

1h 48' 40"

6

SwedenThomas Lövkvist

Française des Jeux

1h 52' 54"

7

SpainFrancisco Ventoso

Saunier Duval-Prodir

2h 22' 03"

8

NetherlandsJoost Posthuma

Rabobank

2h 32' 41"

9

FranceBenoît Vaugrenard

Française des Jeux

2h 33' 12"

10

NetherlandsPieter Weening

Rabobank

2h 36' 44"

Teams Classificatie

Rang

Team

Tijd

1

GermanyT-Mobile Team

269h 08' 46"

2

DenmarkTeam CSC

17' 04"

3

NetherlandsRabobank

23' 26"

4

FranceAG2R Voorafscheiding

33' 19"

5

SpainCaisse d'Epargne-Illes Balears

56' 53"

6

ItalyLampre-Fondital

57' 37"

7

GermanyTeam Gerolsteiner

1h 45' 25"

8

United StatesDiscovery Channel Pro Cycling Team

2h 19' 17"

9

SpainEuskaltel-Euskadi

2h 26' 38"

10

SwitzerlandPhonak hoorsystemen

2h 49' 06"*

Afwerktijden

Rang

Ruiter

Team

Tijd

DSQ

United StatesFloyd Landis

Phonak hoorsystemen

89h 39' 30"

1

SpainÓscar Pereiro

Caisse d'Epargne-Illes Balears

57"

2

GermanyAndreas Klöden

T-Mobile Team

1' 29"

3

SpainCarlos Sastre

Team CSC

3' 13"

4

AustraliaCadel Evans

Davitamon-Lotto

5' 08"

5

RussiaDenis Menchov

Rabobank

7' 06"

6

FranceCyril Dessel

AG2R Voorafscheiding

8' 41"

7

FranceChristophe Moreau

AG2R Voorafscheiding

9' 37"

8

SpainHaimar Zubeldia

Euskaltel-Euskadi

12' 05"

9

AustraliaMichael Rogers

T-Mobile Team

15' 07"

10

LuxembourgFränk Schleck

Team CSC

17' 46"

11

ItalyDamiano Cunego

Lampre-Fondital

19' 19"

12

United StatesLevi Leipheimer

Team Gerolsteiner

19' 22"

13

NetherlandsMichael Boogerd

Rabobank

19' 46"

14

GermanyMarcus Fothen

Team Gerolsteiner

19' 57"

15

ItalyPietro Caucchioli

Crédit Agricole

21'12"

16

SloveniaTadej Valjavec

Lampre-Fondital

26' 25"

17

DenmarkMichael Rasmussen

Rabobank

28' 33"

18

PortugalJosé Azevedo

Discovery Channel Pro Cycling Team

38' 08"

19

ItalyMarzio Bruseghin

Lampre-Fondital

43' 05"

20

SpainDavid Arroyo

Caisse d'Epargne-Illes Balears

44' 00"

21

SpainPatxi Vila Errandonea

Lampre-Fondital

44' 28"

22

GermanyPatrik Sinkewitz

T-Mobile Team

49' 01"

23

United StatesChristian Vandevelde

Team CSC

50' 19"

24

UkraineJaroslav Popovitsj

Discovery Channel Pro Cycling Team

52' 02"

25

ItalyGiuseppe Guerini

T-Mobile Team

57' 59"

26

ItalyEddy Mazzoleni

T-Mobile Team

1h 02' 40"

27

SpainJosé Luis Arrieta

AG2R Voorafscheiding

1h 03' 00"

28

FrancePierrick Fedrigo

Bouygues Télécom

1h 05' 27"

29

RussiaVladimir Karpets

Caisse d'Epargne-Illes Balears

1h 07' 18"

30

BelgiumAxel Merckx

Phonak hoorsystemen

1h 09' 28"

31

United StatesGeorge Hincapie

Discovery Channel Pro Cycling Team

1h 11' 14"

32

SpainXabier Zandio

Caisse d'Epargne-Illes Balears

1h 16' 47"

33

FranceSylvain Calzati

AG2R Voorafscheiding

1h 20' 26"

34

SpainIker Camaño

Euskaltel-Euskadi

1h 21' 34"

35

SpainMikel Astarloza

AG2R Voorafscheiding

1h 24' 26"

36

FranceStephane Goubert

AG2R Voorafscheiding

1h 28' 33"

37

FranceLaurent Lefevre

Bouygues Télécom

1h 30' 24"

38

FranceBenoît Zalm

Agritubel

1h 30' 55"

39

BelgiumChristophe Brandt

Davitamon-Lotto

1h 34' 24"

40

FranceChristophe Rinero

Saunier Duval-Prodir

1h 34' 59"

41

SpainEgoi Martínez

Discovery Channel Pro Cycling Team

1h 35' 12"

42

ColombiaIván Parra

Cofidis, Telefonisch krediet

1h 37' 09"

43

ItalyCristian Moreni

Cofidis, Telefonisch krediet

1h 38' 07"

44

FranceSylvain Chavanel

Cofidis, Telefonisch krediet

1h 40' 05"

45

SpainRubén Lobato

Saunier Duval-Prodir

1h 40' 52"

46

AustriaGeorg Totschnig

Team Gerolsteiner

1h 42' 55"

47

FrancePatrice Halgand

Crédit Agricole (wielerploeg)

1h 43' 03"

48

RussiaAlexandre Botcharov

Crédit Agricole (wielerploeg)

1h 44' 46"

49

SpainIñigo Landaluze

Euskaltel-Euskadi

1h 48' 22"

50

FranceMatthieu Sprick

Bouygues Télécom

1h 48' 31"

51

UkraineSerhiy Honchar

T-Mobile Team

1h 49' 22"

52

GermanyJens Voigt

Team CSC

1h 50' 41"

53

GermanyMatthias Kessler

T-Mobile Team

1h 52' 03"

54

ItalyStefano Garzelli

Liquigas

1h 53' 55"

55

SpainDavid De La Fuente

Saunier Duval-Prodir

1h 55' 19"

56

ItalySalvatore Commesso

Lampre-Fondital

1h 56' 55"

57

FranceDavid Moncoutié

Cofidis, Telefonisch krediet

2h 03' 10"

58

United KingdomDavid Millar

Saunier Duval-Prodir

2h 04' 10"

59

ItalyGilberto Simoni

Saunier Duval-Prodir

2h 07' 18"

60

SpainMoisés Dueñas

Agritubel

2h 07' 59"

61

NetherlandsKoos Moerenhout

Phonak hoorsystemen

2h 09' 03"

62

SwedenThomas Lövkvist

Française des Jeux

2h 12' 13"

63

United StatesChristopher Horner

Davitamon-Lotto

2h 12' 25"

64

Czech RepublicPavel Padrnos

Discovery Channel Pro Cycling Team

2h 16' 45"

65

GermanySebastian Lang

Team Gerolsteiner

2h 25' 15"

66

ItalyAlessandro Ballan

Lampre-Fondital

2h 26' 34"

67

GermanyFabian Wegmann

Team Gerolsteiner

2h 27' 17"

68

FranceSandy Casar

Française des Jeux

2h 28' 34"

69

ItalyPaolo Tiralongo

Lampre-Fondital

2h 32' 08"

70

SpainIñaki Isasi

Euskaltel-Euskadi

2h 32' 36"

71

SpainJuan Manuel Gárate

Snelle stap-intelligentie

2h 32' 47"

72

FranceDidier Rous

Bouygues Télécom

2h 32' 54"

73

United StatesDavid Zabriskie

Team CSC

2h 33' 46"

74

SpainGorka Verdugo

Euskaltel-Euskadi

2h 33' 52"

75

FranceChristophe Le Mével

Crédit Agricole

2h 34' 24"

76

FranceCarlos Da Cruz

Française des Jeux

2h 40' 01"

77

SpainFrancisco Ventoso

Saunier Duval-Prodir

2h 41' 22"

78

AustraliaSimon Gerrans

AG2R Voorafscheiding

2h 46' 33"

79

ItalyManuel Quinziato

Liquigas

2h 47' 33"

80

GermanyBjörn Schröder

Team Milram

2h 47' 48"

81

SpainJuan Antonio Flecha

Rabobank

2h 49' 53"

82

FranceJérôme Pineau

Bouygues Télécom

2h 51' 22"

83

RussiaViatcheslav Ekimov

Discovery Channel Pro Cycling Team

2h 51' 33"

84

NetherlandsJoost Posthuma

Rabobank

2h 52' 00"

85

GermanyErik Zabel

Team Milram

2h 52' 13"

86

FranceBenoît Vaugrenard

Française des Jeux

2h 52' 31"

87

FranceAnthony Geslin

Bouygues Télécom

2h 52' 31"

88

FranceThomas Voeckler

Bouygues Télécom

2h 52' 57"

89

SpainManuel Calvente

Agritubel

2h 53' 27"

90

AustraliaStuart O'Grady

Team CSC

2h 55' 25"

91

SpainJosé Luis Rubiera

Discovery Channel Pro Cycling Team

2h 55' 44"

92

NetherlandsPieter Weening

Rabobank

2h 56' 03"

93

NetherlandsBram Tankink

Snelle stap-intelligentie

2h 57' 02"

94

FranceCédric Vasseur

Snelle stap-intelligentie

2h 58' 55"

95

GermanyRonny Scholz

Team Gerolsteiner

3h 00' 48"

96

SwitzerlandAlexandre Moos

Phonak hoorsystemen

3h 01' 34"

97

ItalyRiccardo Ricco

Saunier Duval-Prodir

3h 01' 37"

98

ItalyMarco Velo

Team Milram

3h 02' 09"

99

FranceNicolas Portal

Caisse d'Epargne-Illes Balears

3h 02' 20"

100

ItalyLuca Paolini

Liquigas

3h 04' 18"

101

GermanyRalf Grijper

Team Milram

3h 04' 21"

102

FranceNicolas Jalabert

Phonak hoorsystemen

3h 05' 05"

103

GermanyChristelijke knieën

Team Milram

3h 05' 58"

104

SwedenGustav Larsson

Française des Jeux

3h 06' 14"

105

BelgiumMario Aerts

Davitamon-Lotto

3h 06' 26"

106

GermanyBert Grabsch

Phonak hoorsystemen

3h 08' 23"

107

AustriaBernhard Eisel

Française des Jeux

3h 08' 59"

108

ItalyDaniele Righi

Lampre-Fondital

3h 12' 51"

109

BelgiumPhilippe Gilbert

Française des Jeux

3h 13' 03"

110

FranceWalter Bénéteau

Bouygues Télécom

3h 15' 41"

111

BelgiumJohan Vansummeren

Davitamon-Lotto

3h 18' 44"

112

FranceSébastien Hinault

Crédit Agricole

3h 19' 15"

113

FranceAnthony Charteau

Crédit Agricole

3h 20' 29"

114

SpainVicente Garcia Acosta

Caisse d'Epargne-Illes Balears

3h 20' 32"

115

AustraliaRobbie McEwen

Davitamon-Lotto

3h 21' 01"

116

SpainEduardo Gonzalo Ramirez

Agritubel

3h 21' 27"

117

SwitzerlandMichael Albasini

Liquigas

3h 21' 34"

118

SloveniaMatej Mugerli

Liquigas

3h 21' 48"

119

FranceSamuel Dumoulin

AG2R Voorafscheiding

3h 22' 15"

120

NorwayThor Hushovd

Crédit Agricole

3h 23' 52"

121

ColombiaVíctor Hugo Peña

Phonak hoorsystemen

3h 24' 36"

122

FranceStéphane Augé

Cofidis, Telefonisch krediet

3h 25' 19"

123

United KingdomBradley Wiggins

Cofidis, Telefonisch krediet

3h 25' 32"

124

ItalyMatteo Tosatto

Snelle stap-intelligentie

3h 25' 54"

125

FranceChristophe Laurent

Agritubel

3h 26' 23"

126

VenezuelaUnai Extebarria

Euskaltel-Euskadi

3h 30' 12"

127

New ZealandJulian Dean

Crédit Agricole

3h 30' 33"

128

SwitzerlandPatrick Calcagni

Liquigas

3h 33' 28"

129

FranceArnaud Coyot

Cofidis, Telefonisch krediet

3h 35' 34"

130

FranceChristophe Mengin

Française des Jeux

3h 35' 52"

131

FinlandKjell Carlström

Liquigas

3h 35' 53"

132

ItalyFilippo Pozzato

Snelle stap-intelligentie

3h 37' 06"

133

FranceCédric Coutouly

Agritubel

3h 39' 00"

134

AustriaPeter Wrolich

Team Gerolsteiner

3h 39' 20"

135

SpainAitor Hernandez

Euskaltel-Euskadi

3h 50' 16"

136

BelgiumGert Steegmans

Davitamon-Lotto

3h 59' 16"

137

FranceJimmy Casper

Cofidis, Telefonisch krediet

4h 00' 05"

138

BelgiumWim Vansevenant

Davitamon-Lotto

4h 02' 01"

Opnames

Stadium

Ruiter

Team

Reden:

DNS

P

ItalyIvan Basso

Team CSC

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

GermanyJan Ullrich

T-Mobile Team

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

SpainOscar Sevilla

T-Mobile Team

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

SpainFrancisco Mancebo

AG2R Voorafscheiding

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

KazakhstanAlexander Vinokourov

Astana-Würth

Teruggetrokken door team

DNS

P

KazakhstanAssan Bazayev

Astana-Würth

Teruggetrokken door team

DNS

P

SpainJoseba Beloki

Astana-Würth

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

SpainAlberto Contador

Astana-Würth

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

AustraliaAllan Davis

Astana-Würth

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

GermanyJörg Jaksche

Astana-Würth

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

KazakhstanAndrey Kashechkin

Astana-Würth

Teruggetrokken door team

DNS

P

SpainIsidro Nozal

Astana-Würth

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

SpainLuis León Sanchez

Astana-Würth

Teruggetrokken door team

DNS

2

ItalyDanilo Di Luca

Liquigas

Urine-infectie

DNF

3

United StatesFred Rodriguez

Davitamon-Lotto

Hersenschudding

DNF

3

NetherlandsErik Dekker

Rabobank

Gezichtsletsels

DNF

3

SpainAlejandro Valverde

Caisse d'Epargne-Illes Balears

Gebroken sleutelbeen

DNS

6

ItalyFabio Sacchi

Team Milram

Bronchitis

DNF

7

United StatesBobby Julich

Team CSC

Pols- en dijbeenletsel

DNS

10

FranceLaurent Brochard

Bouygues Télécom

Rugpijn

DNF

10

FranceJimmy Engoulvent

Crédit Agricole

Rugpijn

DNF

11

ItalyGiovanni Lombardi

Team CSC

Maagproblemen

DNF

11

SpainIban Mayo

Euskaltel-Euskadi

Keelontsteking

DNF

11

BelgiumWilfried Cretskens

Snelle stap-intelligentie

Grootmoeder stierf een paar dagen eerder

DNF

12

SpainIsaac Gálvez

Caisse d'Epargne-Illes Balears

Rugpijn

DNF

12

SpainJose Alberto Martinez

Agritubel

Rugpijn

DNF

12

ItalyPaolo Savoldelli

Discovery Channel Pro Cycling Team

Ingestort in de toeschouwer tijdens de rit naar het hotel en na afloop van de 11e etappe gestikt in zijn hoofd.

DNF

12

SpainBenjamín Noval

Discovery Channel Pro Cycling Team

Spierpijn

DNF

12

FranceSamuel Plouhinec

Agritubel

Rugpijn

DNF

14

ItalyMirko Celestino

Team Milram

Onbekend

DNF

14

SwedenMagnus Bäckstedt

Liquigas-Bianchi

Koud

DNF

14

SpainDavid Cañada

Saunier Duval-Prodir

Gebroken sleutelbeen

DNF

14

BelgiumRik Verbrugghe

Cofidis, Telefonisch krediet

Gebroken linkerbeen

DNF

15

NetherlandsBram de Groot

Rabobank

Knieblessure

DNF

15

BelgiumTom Boonen

Snelle stap-intelligentie

Ademhalingsproblemen en bacteriële infectie

DNF

15

SwitzerlandVersla Zberg

Team Gerolsteiner

Bronchitis

DNF

15

UkraineAndriy Grivko

Team Milram

Onbekend

DNF

16

FranceSebastien Joly

Française des Jeux

Pijn in de onderrug

DNF

16

KazakhstanMaxim Iglinskiy

Team Milram

Schaafwonden en kneuzingen na val in stadium 15

DNF

16

ItalyDaniele Bennati

Lampre-Fondital

Dijbeenletsel

DNF

16

NetherlandsSteven de Jongh

Snelle stap-intelligentie

Schouderpte na val in stadium 15

DNF

16

GermanyDavid Kopp

Team Gerolsteiner

Uitputting

DNS

17

VenezuelaJosé Rujano

Snelle stap-intelligentie

Onbekend

DNF

17

SpainMiguel Ángel Martín Perdiguero

Phonak hoorsystemen

Onbekend

DNF

17

SpainJuan Miguel Mercado

Agritubel

Uitputting

DNF

17

SpainJosé Ángel Gómez Marchante

Saunier Duval-Prodir

Onbekend

DNS

18

SpainÓscar Freire

Rabobank

Onbekend

DNF

18

SpainDavid Lopez Garcia

Euskaltel-Euskadi

Onbekend

DSQ

19

South AfricaRobert Hunter

Phonak hoorsystemen

Buiten de tijdslimiet (wegens zadelpijn - waardoor hij de TT voor de hele etappe uit het zadel reed)

DNS

20

FranceFlorent Brard

Caisse d'Epargne-Illes Balears

Brak zijn hand in fase 19

Algemeen klassement

Algemene indeling

Zie het hoofdstuk over de afwerkingstijden voor alle details.

Rang

Ruiter

Team

Tijd

1

SpainÓscar Pereiro

Caisse d'Epargne-Illes Balears

89h 40' 27"

2

GermanyAndreas Klöden

T-Mobile Team

32"

3

SpainCarlos Sastre

Team CSC

2' 16"

4

AustraliaCadel Evans

Davitamon-Lotto

4' 11"

5

RussiaDenis Menchov

Rabobank

6' 09"

6

FranceCyril Dessel

AG2R Voorafscheiding

7' 44"

7

FranceChristophe Moreau

AG2R Voorafscheiding

8' 40"

8

SpainHaimar Zubeldia

Euskaltel-Euskadi

11' 08"

9

AustraliaMichael Rogers

T-Mobile Team

14' 10"

10

LuxembourgFränk Schleck

Team CSC

16' 49"

Puntenclassificatie

Rang

Ruiter

Team

Punten

1

AustraliaRobbie McEwen

Davitamon-Lotto

288

2

GermanyErik Zabel

Team Milram

199

3

NorwayThor Hushovd

Crédit Agricole

195

4

AustriaBernhard Eisel

Française des Jeux

176

5

ItalyLuca Paolini

Liquigas

174

6

SpainIñaki Isasi

Euskaltel-Euskadi

130

7

SpainFrancisco Ventoso

Saunier Duval-Prodir

128

8

ItalyCristian Moreni

Cofidis, Telefonisch krediet

116

9

FranceJimmy Casper

Cofidis, Telefonisch krediet

98

10

SpainÓscar Pereiro

Caisse d'Epargne-Illes Balears

88

De classificatie van de koning van het gebergte

Rang

Ruiter

Team

Punten

1

DenmarkMichael Rasmussen

Rabobank

166

2

SpainDavid De La Fuente

Saunier Duval-Prodir

113

3

SpainCarlos Sastre

Team CSC

99

4

LuxembourgFränk Schleck

Team CSC

96

5

NetherlandsMichael Boogerd

Rabobank

93

6

ItalyDamiano Cunego

Lampre-Fondital

80

7

FranceCyril Dessel

AG2R Voorafscheiding

72

8

United StatesLevi Leipheimer

Team Gerolsteiner

66

9

GermanyAndreas Klöden

T-Mobile Team

64

10

SpainÓscar Pereiro

Caisse d'Epargne-Illes Balears

63

Classificatie van jonge ruiters

Rang

Ruiter

Team

Tijd

1

ItalyDamiano Cunego

Lampre-Fondital

89h 58' 49"

2

GermanyMarkus Fothen

Team Gerolsteiner

38"

3

FranceMatthieu Sprick

Bouygues Télécom

1h 29' 12"

4

SpainDavid De La Fuente

Saunier Duval-Prodir

1h 36' 00"

5

SpainMoisés Dueñas

Agritubel

1h 48' 40"

6

SwedenThomas Lövkvist

Française des Jeux

1h 52' 54"

7

SpainFrancisco Ventoso

Saunier Duval-Prodir

2h 22' 03"

8

NetherlandsJoost Posthuma

Rabobank

2h 32' 41"

9

FranceBenoît Vaugrenard

Française des Jeux

2h 33' 12"

10

NetherlandsPieter Weening

Rabobank

2h 36' 44"

Teams Classificatie

Rang

Team

Tijd

1

GermanyT-Mobile Team

269h 08' 46"

2

DenmarkTeam CSC

17' 04"

3

NetherlandsRabobank

23' 26"

4

FranceAG2R Voorafscheiding

33' 19"

5

SpainCaisse d'Epargne-Illes Balears

56' 53"

6

ItalyLampre-Fondital

57' 37"

7

GermanyTeam Gerolsteiner

1h 45' 25"

8

United StatesDiscovery Channel Pro Cycling Team

2h 19' 17"

9

SpainEuskaltel-Euskadi

2h 26' 38"

10

SwitzerlandPhonak hoorsystemen

2h 49' 06"*

Afwerktijden

Rang

Ruiter

Team

Tijd

DSQ

United StatesFloyd Landis

Phonak hoorsystemen

89h 39' 30"

1

SpainÓscar Pereiro

Caisse d'Epargne-Illes Balears

57"

2

GermanyAndreas Klöden

T-Mobile Team

1' 29"

3

SpainCarlos Sastre

Team CSC

3' 13"

4

AustraliaCadel Evans

Davitamon-Lotto

5' 08"

5

RussiaDenis Menchov

Rabobank

7' 06"

6

FranceCyril Dessel

AG2R Voorafscheiding

8' 41"

7

FranceChristophe Moreau

AG2R Voorafscheiding

9' 37"

8

SpainHaimar Zubeldia

Euskaltel-Euskadi

12' 05"

9

AustraliaMichael Rogers

T-Mobile Team

15' 07"

10

LuxembourgFränk Schleck

Team CSC

17' 46"

11

ItalyDamiano Cunego

Lampre-Fondital

19' 19"

12

United StatesLevi Leipheimer

Team Gerolsteiner

19' 22"

13

NetherlandsMichael Boogerd

Rabobank

19' 46"

14

GermanyMarcus Fothen

Team Gerolsteiner

19' 57"

15

ItalyPietro Caucchioli

Crédit Agricole

21'12"

16

SloveniaTadej Valjavec

Lampre-Fondital

26' 25"

17

DenmarkMichael Rasmussen

Rabobank

28' 33"

18

PortugalJosé Azevedo

Discovery Channel Pro Cycling Team

38' 08"

19

ItalyMarzio Bruseghin

Lampre-Fondital

43' 05"

20

SpainDavid Arroyo

Caisse d'Epargne-Illes Balears

44' 00"

21

SpainPatxi Vila Errandonea

Lampre-Fondital

44' 28"

22

GermanyPatrik Sinkewitz

T-Mobile Team

49' 01"

23

United StatesChristian Vandevelde

Team CSC

50' 19"

24

UkraineJaroslav Popovitsj

Discovery Channel Pro Cycling Team

52' 02"

25

ItalyGiuseppe Guerini

T-Mobile Team

57' 59"

26

ItalyEddy Mazzoleni

T-Mobile Team

1h 02' 40"

27

SpainJosé Luis Arrieta

AG2R Voorafscheiding

1h 03' 00"

28

FrancePierrick Fedrigo

Bouygues Télécom

1h 05' 27"

29

RussiaVladimir Karpets

Caisse d'Epargne-Illes Balears

1h 07' 18"

30

BelgiumAxel Merckx

Phonak hoorsystemen

1h 09' 28"

31

United StatesGeorge Hincapie

Discovery Channel Pro Cycling Team

1h 11' 14"

32

SpainXabier Zandio

Caisse d'Epargne-Illes Balears

1h 16' 47"

33

FranceSylvain Calzati

AG2R Voorafscheiding

1h 20' 26"

34

SpainIker Camaño

Euskaltel-Euskadi

1h 21' 34"

35

SpainMikel Astarloza

AG2R Voorafscheiding

1h 24' 26"

36

FranceStephane Goubert

AG2R Voorafscheiding

1h 28' 33"

37

FranceLaurent Lefevre

Bouygues Télécom

1h 30' 24"

38

FranceBenoît Zalm

Agritubel

1h 30' 55"

39

BelgiumChristophe Brandt

Davitamon-Lotto

1h 34' 24"

40

FranceChristophe Rinero

Saunier Duval-Prodir

1h 34' 59"

41

SpainEgoi Martínez

Discovery Channel Pro Cycling Team

1h 35' 12"

42

ColombiaIván Parra

Cofidis, Telefonisch krediet

1h 37' 09"

43

ItalyCristian Moreni

Cofidis, Telefonisch krediet

1h 38' 07"

44

FranceSylvain Chavanel

Cofidis, Telefonisch krediet

1h 40' 05"

45

SpainRubén Lobato

Saunier Duval-Prodir

1h 40' 52"

46

AustriaGeorg Totschnig

Team Gerolsteiner

1h 42' 55"

47

FrancePatrice Halgand

Crédit Agricole (wielerploeg)

1h 43' 03"

48

RussiaAlexandre Botcharov

Crédit Agricole (wielerploeg)

1h 44' 46"

49

SpainIñigo Landaluze

Euskaltel-Euskadi

1h 48' 22"

50

FranceMatthieu Sprick

Bouygues Télécom

1h 48' 31"

51

UkraineSerhiy Honchar

T-Mobile Team

1h 49' 22"

52

GermanyJens Voigt

Team CSC

1h 50' 41"

53

GermanyMatthias Kessler

T-Mobile Team

1h 52' 03"

54

ItalyStefano Garzelli

Liquigas

1h 53' 55"

55

SpainDavid De La Fuente

Saunier Duval-Prodir

1h 55' 19"

56

ItalySalvatore Commesso

Lampre-Fondital

1h 56' 55"

57

FranceDavid Moncoutié

Cofidis, Telefonisch krediet

2h 03' 10"

58

United KingdomDavid Millar

Saunier Duval-Prodir

2h 04' 10"

59

ItalyGilberto Simoni

Saunier Duval-Prodir

2h 07' 18"

60

SpainMoisés Dueñas

Agritubel

2h 07' 59"

61

NetherlandsKoos Moerenhout

Phonak hoorsystemen

2h 09' 03"

62

SwedenThomas Lövkvist

Française des Jeux

2h 12' 13"

63

United StatesChristopher Horner

Davitamon-Lotto

2h 12' 25"

64

Czech RepublicPavel Padrnos

Discovery Channel Pro Cycling Team

2h 16' 45"

65

GermanySebastian Lang

Team Gerolsteiner

2h 25' 15"

66

ItalyAlessandro Ballan

Lampre-Fondital

2h 26' 34"

67

GermanyFabian Wegmann

Team Gerolsteiner

2h 27' 17"

68

FranceSandy Casar

Française des Jeux

2h 28' 34"

69

ItalyPaolo Tiralongo

Lampre-Fondital

2h 32' 08"

70

SpainIñaki Isasi

Euskaltel-Euskadi

2h 32' 36"

71

SpainJuan Manuel Gárate

Snelle stap-intelligentie

2h 32' 47"

72

FranceDidier Rous

Bouygues Télécom

2h 32' 54"

73

United StatesDavid Zabriskie

Team CSC

2h 33' 46"

74

SpainGorka Verdugo

Euskaltel-Euskadi

2h 33' 52"

75

FranceChristophe Le Mével

Crédit Agricole

2h 34' 24"

76

FranceCarlos Da Cruz

Française des Jeux

2h 40' 01"

77

SpainFrancisco Ventoso

Saunier Duval-Prodir

2h 41' 22"

78

AustraliaSimon Gerrans

AG2R Voorafscheiding

2h 46' 33"

79

ItalyManuel Quinziato

Liquigas

2h 47' 33"

80

GermanyBjörn Schröder

Team Milram

2h 47' 48"

81

SpainJuan Antonio Flecha

Rabobank

2h 49' 53"

82

FranceJérôme Pineau

Bouygues Télécom

2h 51' 22"

83

RussiaViatcheslav Ekimov

Discovery Channel Pro Cycling Team

2h 51' 33"

84

NetherlandsJoost Posthuma

Rabobank

2h 52' 00"

85

GermanyErik Zabel

Team Milram

2h 52' 13"

86

FranceBenoît Vaugrenard

Française des Jeux

2h 52' 31"

87

FranceAnthony Geslin

Bouygues Télécom

2h 52' 31"

88

FranceThomas Voeckler

Bouygues Télécom

2h 52' 57"

89

SpainManuel Calvente

Agritubel

2h 53' 27"

90

AustraliaStuart O'Grady

Team CSC

2h 55' 25"

91

SpainJosé Luis Rubiera

Discovery Channel Pro Cycling Team

2h 55' 44"

92

NetherlandsPieter Weening

Rabobank

2h 56' 03"

93

NetherlandsBram Tankink

Snelle stap-intelligentie

2h 57' 02"

94

FranceCédric Vasseur

Snelle stap-intelligentie

2h 58' 55"

95

GermanyRonny Scholz

Team Gerolsteiner

3h 00' 48"

96

SwitzerlandAlexandre Moos

Phonak hoorsystemen

3h 01' 34"

97

ItalyRiccardo Ricco

Saunier Duval-Prodir

3h 01' 37"

98

ItalyMarco Velo

Team Milram

3h 02' 09"

99

FranceNicolas Portal

Caisse d'Epargne-Illes Balears

3h 02' 20"

100

ItalyLuca Paolini

Liquigas

3h 04' 18"

101

GermanyRalf Grijper

Team Milram

3h 04' 21"

102

FranceNicolas Jalabert

Phonak hoorsystemen

3h 05' 05"

103

GermanyChristelijke knieën

Team Milram

3h 05' 58"

104

SwedenGustav Larsson

Française des Jeux

3h 06' 14"

105

BelgiumMario Aerts

Davitamon-Lotto

3h 06' 26"

106

GermanyBert Grabsch

Phonak hoorsystemen

3h 08' 23"

107

AustriaBernhard Eisel

Française des Jeux

3h 08' 59"

108

ItalyDaniele Righi

Lampre-Fondital

3h 12' 51"

109

BelgiumPhilippe Gilbert

Française des Jeux

3h 13' 03"

110

FranceWalter Bénéteau

Bouygues Télécom

3h 15' 41"

111

BelgiumJohan Vansummeren

Davitamon-Lotto

3h 18' 44"

112

FranceSébastien Hinault

Crédit Agricole

3h 19' 15"

113

FranceAnthony Charteau

Crédit Agricole

3h 20' 29"

114

SpainVicente Garcia Acosta

Caisse d'Epargne-Illes Balears

3h 20' 32"

115

AustraliaRobbie McEwen

Davitamon-Lotto

3h 21' 01"

116

SpainEduardo Gonzalo Ramirez

Agritubel

3h 21' 27"

117

SwitzerlandMichael Albasini

Liquigas

3h 21' 34"

118

SloveniaMatej Mugerli

Liquigas

3h 21' 48"

119

FranceSamuel Dumoulin

AG2R Voorafscheiding

3h 22' 15"

120

NorwayThor Hushovd

Crédit Agricole

3h 23' 52"

121

ColombiaVíctor Hugo Peña

Phonak hoorsystemen

3h 24' 36"

122

FranceStéphane Augé

Cofidis, Telefonisch krediet

3h 25' 19"

123

United KingdomBradley Wiggins

Cofidis, Telefonisch krediet

3h 25' 32"

124

ItalyMatteo Tosatto

Snelle stap-intelligentie

3h 25' 54"

125

FranceChristophe Laurent

Agritubel

3h 26' 23"

126

VenezuelaUnai Extebarria

Euskaltel-Euskadi

3h 30' 12"

127

New ZealandJulian Dean

Crédit Agricole

3h 30' 33"

128

SwitzerlandPatrick Calcagni

Liquigas

3h 33' 28"

129

FranceArnaud Coyot

Cofidis, Telefonisch krediet

3h 35' 34"

130

FranceChristophe Mengin

Française des Jeux

3h 35' 52"

131

FinlandKjell Carlström

Liquigas

3h 35' 53"

132

ItalyFilippo Pozzato

Snelle stap-intelligentie

3h 37' 06"

133

FranceCédric Coutouly

Agritubel

3h 39' 00"

134

AustriaPeter Wrolich

Team Gerolsteiner

3h 39' 20"

135

SpainAitor Hernandez

Euskaltel-Euskadi

3h 50' 16"

136

BelgiumGert Steegmans

Davitamon-Lotto

3h 59' 16"

137

FranceJimmy Casper

Cofidis, Telefonisch krediet

4h 00' 05"

138

BelgiumWim Vansevenant

Davitamon-Lotto

4h 02' 01"

Opnames

Stadium

Ruiter

Team

Reden:

DNS

P

ItalyIvan Basso

Team CSC

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

GermanyJan Ullrich

T-Mobile Team

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

SpainOscar Sevilla

T-Mobile Team

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

SpainFrancisco Mancebo

AG2R Voorafscheiding

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

KazakhstanAlexander Vinokourov

Astana-Würth

Teruggetrokken door team

DNS

P

KazakhstanAssan Bazayev

Astana-Würth

Teruggetrokken door team

DNS

P

SpainJoseba Beloki

Astana-Würth

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

SpainAlberto Contador

Astana-Würth

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

AustraliaAllan Davis

Astana-Würth

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

GermanyJörg Jaksche

Astana-Würth

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

KazakhstanAndrey Kashechkin

Astana-Würth

Teruggetrokken door team

DNS

P

SpainIsidro Nozal

Astana-Würth

Operación Puerto dopingzaak

DNS

P

SpainLuis León Sanchez

Astana-Würth

Teruggetrokken door team

DNS

2

ItalyDanilo Di Luca

Liquigas

Urine-infectie

DNF

3

United StatesFred Rodriguez

Davitamon-Lotto

Hersenschudding

DNF

3

NetherlandsErik Dekker

Rabobank

Gezichtsletsels

DNF

3

SpainAlejandro Valverde

Caisse d'Epargne-Illes Balears

Gebroken sleutelbeen

DNS

6

ItalyFabio Sacchi

Team Milram

Bronchitis

DNF

7

United StatesBobby Julich

Team CSC

Pols- en dijbeenletsel

DNS

10

FranceLaurent Brochard

Bouygues Télécom

Rugpijn

DNF

10

FranceJimmy Engoulvent

Crédit Agricole

Rugpijn

DNF

11

ItalyGiovanni Lombardi

Team CSC

Maagproblemen

DNF

11

SpainIban Mayo

Euskaltel-Euskadi

Keelontsteking

DNF

11

BelgiumWilfried Cretskens

Snelle stap-intelligentie

Grootmoeder stierf een paar dagen eerder

DNF

12

SpainIsaac Gálvez

Caisse d'Epargne-Illes Balears

Rugpijn

DNF

12

SpainJose Alberto Martinez

Agritubel

Rugpijn

DNF

12

ItalyPaolo Savoldelli

Discovery Channel Pro Cycling Team

Ingestort in de toeschouwer tijdens de rit naar het hotel en na afloop van de 11e etappe gestikt in zijn hoofd.

DNF

12

SpainBenjamín Noval

Discovery Channel Pro Cycling Team

Spierpijn

DNF

12

FranceSamuel Plouhinec

Agritubel

Rugpijn

DNF

14

ItalyMirko Celestino

Team Milram

Onbekend

DNF

14

SwedenMagnus Bäckstedt

Liquigas-Bianchi

Koud

DNF

14

SpainDavid Cañada

Saunier Duval-Prodir

Gebroken sleutelbeen

DNF

14

BelgiumRik Verbrugghe

Cofidis, Telefonisch krediet

Gebroken linkerbeen

DNF

15

NetherlandsBram de Groot

Rabobank

Knieblessure

DNF

15

BelgiumTom Boonen

Snelle stap-intelligentie

Ademhalingsproblemen en bacteriële infectie

DNF

15

SwitzerlandVersla Zberg

Team Gerolsteiner

Bronchitis

DNF

15

UkraineAndriy Grivko

Team Milram

Onbekend

DNF

16

FranceSebastien Joly

Française des Jeux

Pijn in de onderrug

DNF

16

KazakhstanMaxim Iglinskiy

Team Milram

Schaafwonden en kneuzingen na val in stadium 15

DNF

16

ItalyDaniele Bennati

Lampre-Fondital

Dijbeenletsel

DNF

16

NetherlandsSteven de Jongh

Snelle stap-intelligentie

Schouderpte na val in stadium 15

DNF

16

GermanyDavid Kopp

Team Gerolsteiner

Uitputting

DNS

17

VenezuelaJosé Rujano

Snelle stap-intelligentie

Onbekend

DNF

17

SpainMiguel Ángel Martín Perdiguero

Phonak hoorsystemen

Onbekend

DNF

17

SpainJuan Miguel Mercado

Agritubel

Uitputting

DNF

17

SpainJosé Ángel Gómez Marchante

Saunier Duval-Prodir

Onbekend

DNS

18

SpainÓscar Freire

Rabobank

Onbekend

DNF

18

SpainDavid Lopez Garcia

Euskaltel-Euskadi

Onbekend

DSQ

19

South AfricaRobert Hunter

Phonak hoorsystemen

Buiten de tijdslimiet (wegens zadelpijn - waardoor hij de TT voor de hele etappe uit het zadel reed)

DNS

20

FranceFlorent Brard

Caisse d'Epargne-Illes Balears

Brak zijn hand in fase 19


AlegsaOnline.com - 2020 / 2021 - License CC3