2007-08 UEFA Beker

De UEFA-Cup 2007-08 was de 37e UEFA-Cup. Het is het clubvoetbaltoernooi van het tweede niveau van de UEFA. De finale werd gespeeld in het City of Manchester Stadium in Manchester, Engeland op 14 mei 2008. De finale werd gespeeld tussen Rangers uit Schotland en Zenit St. Petersburg uit Rusland. Zenit won de wedstrijd met 2-0 door doelpunten van Igor Denisov en Konstantin Zyryanov. Het was hun eerste UEFA Cup-titel. De eerste kwalificatiewedstrijden werden gespeeld op 19 juli 2007. Het hoofdtoernooi begon op 20 september 2007. In totaal namen 123 voetbalclubs deel aan het toernooi (inclusief de kwalificatieronden).

Elk Europees voetballand wordt vertegenwoordigd door een verschillend aantal clubs. Dit aantal hangt af van de UEFA-coëfficiënten. Eén nieuw land heeft zijn bekerwinnaar en zijn als tweede geplaatste voetbalploeg ingeschreven: Montenegro.

De topscorers van het toernooi waren Pavel Pogrebnyak van Zenit St. Petersburg en Luca Toni van Bayern München, elk met 10 doelpunten.

Ronde- en trekkingsdata

De kalender van UEFA.com.

Datum

Evenement

29 juni 2007

Loting voor de eerste kwalificatieronde

19 juli 2007

Eerste kwalificatieronde, eerste been

2 augustus 2007

Eerste kwalificatieronde, tweede leg

3 augustus 2007

Loting voor de tweede kwalificatieronde

16 augustus 2007

Tweede kwalificatieronde, eerste been

30 augustus 2007

Tweede kwalificatieronde, tweede leg

31 augustus 2007

Loting voor de eerste ronde

20 september 2007

Eerste ronde, eerste been

4 oktober 2007

Eerste ronde, tweede leg

9 oktober 2007

Loting voor de groepsfase

25 oktober 2007

Groepsfase, 1e speeldag

8 november 2007

Groepsfase, 2e speeldag

29 november 2007

Groepsfase, 3e speeldag

5 december / 6 december 2007

Groepsfase, 4e speeldag

19 december / 20 december 2007

Groepsfase, 5e speeldag

21 december 2007

Loting voor de Ronde van 32 en de Ronde van 16

13 februari / 14 februari 2008

Ronde van 32, eerste leg

21 februari 2008

Ronde van 32, tweede leg

6 maart 2008

Ronde van 16, eerste leg

12 maart / 13 maart 2008

Ronde van 16, tweede leg

14 maart 2008

Loting voor resterende ronden

3 april 2008

Kwartfinales, eerste leg

10 april 2008

Kwartfinales, tweede leg

24 april 2008

Halve finales, eerste leg

1 mei 2008

Halve finales, tweede leg

14 mei 2008

Finale in Manchester



Kwalificatief stadium

Eerste kwalificatieronde

De loting vond plaats op vrijdag 29 juni 2007 om 13.30 uur in Nyon, Zwitserland. De loting werd verricht door David Taylor, secretaris-generaal van de UEFA, en Michele Centenaro, hoofd van de clubcompetities van de UEFA. De wedstrijden werden gespeeld op 19 juli en 2 augustus 2007.

Team #1

  Agg.  

Team #2

  1e etappe  

  2e etappe  

Zuid-mediterrane regio

Budućnost Podgorica Montenegro

1–2

CroatiaHajduk Split

1–1

0–1

Omonia Nicosia Cyprus

4–0

MontenegroRudar Pljevlja

2–0

2–0

Slaven Koprivnica Croatia

8–4

AlbaniaTeuta

6–2

2–2

Bežanija Serbia

2–2 (a)

AlbaniaBesa Kavajë

2–21

0–0

Sliema Wanderers Malta

0–7

BulgariaLitex Lovech

0–3

0–4

Vojvodina Serbia

7–1

MaltaHibernians

5–1

2–0

FC Santa Coloma Andorra

1–4

IsraelMaccabi Tel Aviv

1–0

0–4

Široki Brijeg Bosnia and Herzegovina

6–3

SloveniaKoper

3–1

3–2

Vardar Skopje Republic of Macedonia

0–2

CyprusAnorthosis Famagusta

0–1

0–1

Gorica Slovenia

2–4

Republic of MacedoniaRabotnički

1–2

1–2

HŠK Zrinjski Mostar Bosnia and Herzegovina

1–112

SerbiaPartizan

1–6

0–5

Regio Midden-Oost

ViOn Zlaté Moravce Slovakia

4–2

KazakhstanAlma-Ata

3–1

1–1

MTK Boedapest Hungary

2–2 (a)

ArmeniaMIKA

2–13

0–1

MKT Araz Azerbaijan

0–1

PolandDyskobolia Grodzisk

0–0

0–1

GKS Bełchatów Poland

2–2 (4–2p)

Georgia (country)Ameri Tbilisi

2–0

0-2 (aet)

Artmedia Bratislava Slovakia

3–3 (a)

MoldovaZimbru Chişinău

1–1

2–2

Banants Armenia

1–5

SwitzerlandJonge Jongens

1–1

0–4

Nistru Otaci Moldova

2–2 (4–5p)

HungaryBoedapest Honvéd

1–14

1-1 (aet)

Ried Austria

4–3

AzerbaijanNeftchi

3–1

1–2

Dinamo Tbilisi Georgia (country)

2–0

LiechtensteinVaduz

2–0

0–0

Aktobe Kazakhstan

3–4

AustriaMattersburg

1–0

2–4

Noordelijke regio

B36 Tórshavn Faroe Islands

3–6

LithuaniaEkranas

1–3

2–3

Libertas San Marino

1–4

Republic of IrelandDrogheda United

1–1

0–3

Rhyl Wales

3–3 (a)

FinlandHaka

3–1

0–2

Carmarthen Stad Wales

3–14

NorwayBrann

0–8

3–6

Flora Tallinn Estonia

0–2

NorwayVålerenga

0–1

0–1

MyPa Finland

2–1

Faroe IslandsEB/Streymur

1–0

1–1

Dungannon Swifts Northern Ireland

1–4

LithuaniaSūduva

1–0

0–4

Lillestrøm Norway

2–2 (a)

LuxembourgKäerjeng 97

2–1

0–1

Liepājas Metalurgs Latvia

3–2

BelarusDinamo Brest

1–1

2–1

Helsingborg Sweden

9–0

EstoniaNarva Trans

6–0

3–0

Keflavík Iceland

4–4 (a)

DenmarkMidtjylland

3–2

1–2

Häcken Sweden

2–1

IcelandKR Reykjavík

1–1

1–0

St Patrick's Athletic Republic of Ireland

0–5

DenmarkOdense Boldklub

0–0

0–5

HJK Finland

3–0

LuxembourgEtzella Ettelbrück

2–0

1–0

Glentoran Northern Ireland

0–9

SwedenAIK

0–5

0–4

Skonto Riga Latvia

1–3

BelarusDinamo Minsk

1–1

0–2

1 Deze wedstrijd werd gespeeld in het Partizan Stadion in Belgrado.
2 De UEFA schrapte Partizan uit de UEFA Cup 2007-08 vanwege problemen met het publiek tijdens hun uitwedstrijd in Mostar. Door de ongeregeldheden moest de wedstrijd tien minuten worden onderbroken. De UEFA oordeelde dat meereizende Partizan-fans verantwoordelijk waren voor de ongeregeldheden. Partizan mocht de return spelen terwijl het beroep in behandeling was. Het beroep van Partizan werd echter afgewezen, zodat Zrinjski Mostar zich kwalificeerde.
3 Deze wedstrijd werd gespeeld in het Szusza Ferenc Stadion in Budapest omdat het terrein van MTK Budapest in Budapest niet voldoet aan de UEFA-normen.
4 Deze wedstrijd werd gespeeld in het Zimbru Stadion in Chişinău omdat het terrein van FC Nistru Otaci in Otaci niet aan de UEFA-normen voldoet.

Tweede kwalificatieronde

De loting heeft op vrijdag 3 augustus 2007 om 13.00 uur CET plaatsgevonden in Nyon, Zwitserland. De loting werd verricht door David Taylor, secretaris-generaal van de UEFA, en Giorgio Marchetti, directeur betaald voetbal van de UEFA. De wedstrijden werden gespeeld op 16 augustus en 30 augustus 2007.

Team #1

  Agg.  

Team #2

  1e etappe  

  2e etappe  

Zuid-mediterrane regio

Lokomotiv Sofia Bulgaria

3–1

RomaniaOţelul Galaţi

3–1

0–0

CFR Cluj Romania

1–3

CyprusAnorthosis Famagusta

1–3

0–0

Rabotnički Republic of Macedonia

2–1

Bosnia and HerzegovinaZrinjski Mostar

0–0

2–1

Slaven Koprivnica Croatia

2–4

TurkeyGalatasaray

1–2

1–2

União de Leiria Portugal

1–0

IsraelMaccabi Netanya

0–0

1–0

Hajduk Split Croatia

1–2

ItalySampdoria

0–1

1–1

Besa Kavajë Albania

0–6

BulgariaLitex Lovech

0–3

0–3

Maccabi Tel Aviv Israel

2–4

TurkeyKayseri Erciyesspor

1–1

1–3

Atlético Madrid Spain

5–1

SerbiaVojvodina

3–0

2–1

Široki Brijeg Bosnia and Herzegovina

0–6

IsraelHapoel Tel Aviv

0–3

0–3

Omonia Nicosia Cyprus

2–3

BulgariaCSKA Sofia

1–1

1–2

Regio Midden-Oost

Bazel Switzerland

6–1

AustriaMattersburg

2–1

4–0

Ried Austria

1–4

SwitzerlandSion

1–1

0–3

MIKA Armenia

2–3

SlovakiaArtmedia Bratislava

2–1

0–2

Dnipro Dnipropetrovsk Ukraine

5–3

PolandGKS Bełchatów

1–1

4–2

Boedapest Honvéd Hungary

0–4

GermanyHamburg

0–0

0–4

Jonge Jongens Switzerland

2–6

FranceLens

1–1

1–5

Tobol Kostanay Kazakhstan

0–3

PolandDyskobolia Grodzisk

0–1

0–2

Oostenrijk Wien Austria

5–4

Czech RepublicJablonec 97

4–3

1–1

Zlaté Moravce Slovakia

0–5

RussiaZenit St. Petersburg

0–2

0–3

Dinamo Tbilisi Georgia (country)

0–8

AustriaRapid Wien

0–3

0–5

Noordelijke regio

MyPa Finland

0–3

EnglandBlackburn Rovers

0–1

0–2

Drogheda United Republic of Ireland

1–4

SwedenHelsingborg

1–1

0–3

Liepājas Metalurgs Latvia

3–4

SwedenAIK

3–2

0–2

HJK Helsinki Finland

2–4

DenmarkAalborg BK

2–1

0–3

Ekranas Lithuania

1–7

NorwayVålerenga

1–1

0–6

Dunfermline Athletic Scotland

1–2

SwedenBK Häcken

1–1

0–1

Brann Norway

6–4

LithuaniaSūduva

2–1

4–3

Haka Finland

3–7

DenmarkMidtjylland

1–2

2–5

Dinamo Minsk Belarus

1–5

DenmarkOdense

1–1

0–4

Käerjeng 97 Luxembourg

0–4

BelgiumStandaard Luik

0–3

0–1

Hammarby Sweden

3–2

NorwayFredrikstad

2–1

1–1



Eerste ronde

De loting werd op vrijdag 31 augustus 2007 om 13.00 uur gehouden in Monaco. De loting werd verricht door David Taylor, secretaris-generaal van de UEFA, en Gérard Houllier, de winnende coach van het toernooi 2000-01. De wedstrijden werden gespeeld op 20 september en 4 oktober 2007.

Team #1

  Agg.  

Team #2

  1e etappe  

  2e etappe  

Groep 1

Midtjylland Denmark

1–5

RussiaLokomotiv Moskou

1–3

0–2

Groningen Netherlands

2–2 (3–4p)

ItalyFiorentina

1–1

1-1 (aet)

Rabotnički Republic of Macedonia

1–2

EnglandBolton Wanderers

1–1

0–1

AEK Athene Greece

3–1

AustriaRed Bull Salzburg

3–0

0–1

Neurenberg Germany

2–2 (a)

RomaniaRapid Bucureşti

0–0

2–2

Groep 2

Everton England

4–3

UkraineMetalist Kharkiv

1–1

3–2

Zenit St. Petersburg Russia

4–1

BelgiumStandaard Luik

3–0

1–1

Bayer Leverkusen Germany

5–4

PortugalUnião de Leiria

3–1

2–3

Villarreal Spain

6–1

BelarusBATE Borisov

4–1

2–0

Sion Switzerland

4–7

TurkeyGalatasaray

3–2

1–5

Groep 3

Atlético Madrid Spain

9–0

TurkeyKayseri Erciyesspor

4–0

5–0

Tampere United Finland

3–4

FranceBordeaux

2–3

1–1

Artmedia Bratislava Slovakia

1–5

GreecePanathinaikos

1–2

0–3

Sparta Praag Czech Republic

0–0 (4–3p)

DenmarkOdense Boldklub

0–0

0-0 (aet)

Empoli Italy

2–4

SwitzerlandZürich

2–1

0–3

Groep 4

Sochaux France

1–2

GreecePanionios

0–2

1–0

Anderlecht Belgium

2–1

AustriaRapid Wien

1–1

1–0

Paços de Ferreira Portugal

0–1

NetherlandsAZ

0–1

0–0

Sampdoria Italy

2–2 (a)

DenmarkAalborg BK

2–2

0–0

Spartak Moskou Russia

8–1

SwedenHäcken

5–0

3–1

Groep 5

Hammarby Sweden

2–5

PortugalBraga

2–1

0–4

Larissa Greece

3–2

EnglandBlackburn Rovers

2–01

1–2

Mladá Boleslav Czech Republic

1–1 (4–2p)

ItalyPalermo

0–1

1-0 (aet)

Dinamo Zagreb Croatia

3–3 (a)

NetherlandsAjax

0–1

3-2 (aet)

Lokomotiv Sofia Bulgaria

3–4

FranceRennes

1–3

2–1

Groep 6

Brann Norway

2–2 (a)

BelgiumClub Brugge

0–1

2–1

Bayern München Germany

3–0

PortugalOs Belenenses

1–0

2–0

Aberdeen Scotland

1–1 (a)

UkraineDnipro Dnipropetrovsk

0–0

1–1

Heerenveen Netherlands

6–8

SwedenHelsingborg

5–3

1–5

Toulouse France

1–1 (a)

BulgariaCSKA Sofia

0–0

1–1

Groep 7

Litex Lovech Bulgaria

1–4

GermanyHamburg

0–1

1–3

Sarajevo Bosnia and Herzegovina

1–8

SwitzerlandBazel

1–2

0–6

Oostenrijk Wien Austria

4–2

NorwayVålerenga

2–0

2–2

Hapoel Tel Aviv Israel

1–0

SwedenAIK

0–0

1–0

Aris Thessaloniki Greece

2–2 (a)

SpainReal Zaragoza

1–0

1–2

Groep 8

Dinamo Bucureşti Romania

2–2 (a)

SwedenElfsborg

1–2

1–0

Tottenham Hotspur England

7–2

CyprusAnorthosis Famagusta

6–1

1–1

Lens France

2–3

DenmarkKopenhagen

1–1

1-2 (aet)

Getafe Spain

3–3 (a)

NetherlandsTwente

1–0

2-3 (aet)

Dyskobolia Grodzisk Poland

0–2

SerbiaRode Ster Belgrado

0–1

0–1

1 Deze wedstrijd werd gespeeld in het Panthessaliko Stadion in Volos omdat het terrein van AE Larissa (Alkazar Stadion in Larissa) niet aan de UEFA-normen zou voldoen.

Groepsfase

De loting heeft op dinsdag 9 oktober 2007 om 12.00 uur CET plaatsgevonden in Nyon, Zwitserland. De loting werd verricht door Giorgio Marchetti, directeur betaald voetbal van de UEFA, en Michele Centenaro, hoofd van de clubcompetities van de UEFA.

Gelijkbindingscriteria

Op basis van punt 6.06 van de UEFA-reglementen voor het lopende seizoen werden, indien twee of meer ploegen na afloop van alle groepswedstrijden evenveel punten behaalden, de volgende criteria gehanteerd om de rangschikking te bepalen:

  1. superieure doelsaldo van alle gespeelde groepswedstrijden;
  2. hoger aantal gescoorde doelpunten in alle gespeelde groepswedstrijden;
  3. hoger aantal uitdoelpunten in alle gespeelde groepswedstrijden;
  4. hoger aantal overwinningen;
  5. hoger aantal overwinningen;
  6. het hoogste aantal coëfficiëntpunten dat de betrokken club en haar vereniging in de vijf voorgaande seizoenen hebben verzameld (zie punt 8.03 van de UEFA-reglementen).

Sleutel:

  • De in het groen gemarkeerde teams plaatsen zich voor de volgende ronde.

Groep A

Team

Pld

W

D

L

GF

GA

GD

Pts

EnglandEverton

4

4

0

0

9

3

+6

12

GermanyNeurenberg

4

2

1

1

7

6

+1

7

RussiaZenit St. Petersburg

4

1

2

1

6

6

0

5

NetherlandsAZ

4

1

1

2

5

6

−1

4

GreeceLarissa

4

0

0

4

4

10

−6

0

 

25 oktober 2007

Everton

3 – 1

Larissa

Zenit St. Petersburg

1 – 1

AZ

8 november 2007

Larissa

2 – 3

Zenit St. Petersburg

Neurenberg

0 – 2

Everton

29 november 2007

AZ

1 – 0

Larissa

Zenit St. Petersburg

2 – 2

Neurenberg

5 december 2007

Neurenberg

2 – 1

AZ

Everton

1 – 0

Zenit St. Petersburg

20 december 2007

AZ

2 – 3

Everton

Larissa

1 – 3

Neurenberg

Groep B

Team

Pld

W

D

L

GF

GA

GD

Pts

SpainAtlético Madrid

4

3

1

0

9

4

+5

10

GreecePanathinaikos

4

3

0

1

7

2

+5

9

ScotlandAberdeen

4

1

1

2

5

6

−1

4

DenmarkKopenhagen

4

1

0

3

1

7

−6

3

RussiaLokomotiv Moskou

4

0

2

2

4

7

−3

2

 

25 oktober 2007

Panathinaikos

3 – 0

Aberdeen

Lokomotiv Moskou

3 – 3

Atlético Madrid

8 november 2007

Aberdeen

1 – 1

Lokomotiv Moskou

Kopenhagen

0 – 1

Panathinaikos

29 november 2007

Atlético Madrid

2 – 0

Aberdeen

Lokomotiv Moskou

0 – 1

Kopenhagen

5 december 2007

Kopenhagen

0 – 2

Atlético Madrid

Panathinaikos

2 – 0

Lokomotiv Moskou

20 december 2007

Atlético Madrid

2 – 1

Panathinaikos

Aberdeen

4 – 0

Kopenhagen

Groep C

Team

Pld

W

D

L

GF

GA

GD

Pts

SpainVillarreal

4

3

1

0

7

3

+4

10

ItalyFiorentina

4

2

2

0

10

4

+6

8

GreeceAEK Athene

4

1

2

1

4

4

0

5

Czech RepublicMladá Boleslav

4

1

0

3

5

6

−1

3

SwedenElfsborg

4

0

1

3

3

12

−9

1

 

25 oktober 2007

Villarreal

1 – 1

Fiorentina

Elfsborg

1 – 1

AEK Athene

8 november 2007

Fiorentina

6 – 1

Elfsborg

Mladá Boleslav

1 – 2

Villarreal

29 november 2007

AEK Athene

1 – 1

Fiorentina

Elfsborg

1 – 3

Mladá Boleslav

5 december 2007

Mladá Boleslav

0 – 1

AEK Athene

Villarreal

2 – 0

Elfsborg

20 december 2007

AEK Athene

1 – 2

Villarreal

Fiorentina

2 – 1

Mladá Boleslav

Groep D

Team

Pld

W

D

L

GF

GA

GD

Pts

GermanyHamburg

4

3

1

0

7

1

+6

10

SwitzerlandBazel

4

2

2

0

3

1

+2

8

NorwayBrann

4

1

1

2

3

4

−1

4

CroatiaDinamo Zagreb

4

0

2

2

2

5

−3

2

FranceRennes

4

0

2

2

2

6

−4

2

 

25 oktober 2007

Bazel

1 – 0

Rennes

Brann

0 – 1

Hamburg

8 november 2007

Rennes

1 – 1

Brann

Dinamo Zagreb

0 – 0

Bazel

29 november 2007

Hamburg

3 – 0

Rennes

Brann

2 – 1

Dinamo Zagreb

5 december 2007

Dinamo Zagreb

0 – 2

Hamburg

Bazel

1 – 0

Brann

20 december 2007

Hamburg

1 – 1

Bazel

Rennes

1 – 1

Dinamo Zagreb

 

Groep E

Team

Pld

W

D

L

GF

GA

GD

Pts

GermanyBayer Leverkusen

4

3

0

1

8

2

+6

9

RussiaSpartak Moskou

4

2

1

1

4

3

+1

7

SwitzerlandZürich

4

2

0

2

4

7

−3

6

Czech RepublicSparta Praag

4

1

1

2

4

5

−1

4

FranceToulouse

4

1

0

3

4

7

−3

3

 

25 oktober 2007

Bayer Leverkusen

1 – 0

Toulouse

Sparta Praag

1 – 2

Zürich

8 november 2007

Toulouse

2 – 3

Sparta Praag

Spartak Moskou

2 – 1

Bayer Leverkusen

29 november 2007

Zürich

2 – 0

Toulouse

Sparta Praag

0 – 0

Spartak Moskou

6 december 2007

Spartak Moskou

1 – 0

Zürich

Bayer Leverkusen

1 – 0

Sparta Praag

19 december 2007

Zürich

0 – 5

Bayer Leverkusen

Toulouse

2 – 1

Spartak Moskou

Groep F

Team

Pld

W

D

L

GF

GA

GD

Pts

GermanyBayern München

4

2

2

0

12

5

+7

8

PortugalBraga

4

1

3

0

5

3

+2

6

EnglandBolton Wanderers

4

1

3

0

5

4

+1

6

GreeceAris Thessaloniki

4

1

2

1

5

8

−3

5

SerbiaRode Ster Belgrado

4

0

0

4

2

9

−7

0

 

25 oktober 2007

Rode Ster Belgrado

2 – 3

Bayern München

Bolton Wanderers

1 – 1

Braga

8 november 2007

Bayern München

2 – 2

Bolton Wanderers

Aris Thessaloniki

3 – 0

Rode Ster Belgrado

29 november 2007

Braga

1 – 1

Bayern München

Bolton Wanderers

1 – 1

Aris Thessaloniki

6 december 2007

Aris Thessaloniki

1 – 1

Braga

Rode Ster Belgrado

0 – 1

Bolton Wanderers

19 december 2007

Braga

2 – 0

Rode Ster Belgrado

Bayern München

6 – 0

Aris Thessaloniki

Groep G

Team

Pld

W

D

L

GF

GA

GD

Pts

SpainGetafe

4

3

0

1

7

5

+2

9

EnglandTottenham Hotspur

4

2

1

1

7

5

+2

7

BelgiumAnderlecht

4

1

2

1

5

4

+1

5

DenmarkAalborg BK

4

1

1

2

7

7

0

4

IsraelHapoel Tel Aviv

4

1

0

3

3

8

−5

3

 

25 oktober 2007

Anderlecht

2 – 0

Hapoel Tel Aviv

Tottenham Hotspur

1 – 2

Getafe

8 november 2007

Hapoel Tel Aviv

0 – 2

Tottenham Hotspur

Aalborg BK

1 – 1

Anderlecht

29 november 2007

Getafe

1 – 2

Hapoel Tel Aviv

Tottenham Hotspur

3 – 2

Aalborg BK

6 december 2007

Aalborg BK

1 – 2

Getafe

Anderlecht

1 – 1

Tottenham Hotspur

19 december 2007

Getafe

2 – 1

Anderlecht

Hapoel Tel Aviv

1 – 3

Aalborg BK

Groep H

Team

Pld

W

D

L

GF

GA

GD

Pts

FranceBordeaux

4

4

0

0

9

5

+4

12

SwedenHelsingborg

4

2

1

1

8

5

+3

7

TurkeyGalatasaray

4

1

1

2

6

5

+1

4

GreecePanionios

4

1

1

2

4

7

−3

4

AustriaOostenrijk Wien

4

0

1

3

1

6

−5

1

 

25 oktober 2007

Bordeaux

2 – 1

Galatasaray

Helsingborg

1 – 1

Panionios

8 november 2007

Galatasaray

2 – 3

Helsingborg

Oostenrijk Wien

1 – 2

Bordeaux

29 november 2007

Panionios

0 – 3

Galatasaray

Helsingborg

3 – 0

Oostenrijk Wien

6 december 2007

Oostenrijk Wien

0 – 1

Panionios

Bordeaux

2 – 1

Helsingborg

19 december 2007

Panionios

2 – 3

Bordeaux

Galatasaray

0 – 0

Oostenrijk Wien

Eindfase

Alle ronden in de slotfase hebben twee beurten, behalve de finale. Indien de scores in de tweede ronde na de reguliere speeltijd gelijk zijn, wint het team dat in de uitwedstrijd het meeste heeft gescoord: indien de scores in de twee wedstrijden gelijk waren, wordt extra tijd gespeeld. De regel voor uitdoelpunten is ook van toepassing indien de scores aan het einde van de extra tijd gelijk zijn. Als er in de extra tijd geen doelpunten zijn gevallen, wordt het gelijkspel beslist door middel van een strafschoppenserie. Het team dat als eerste uit de hoge hoed komt, speelt de eerste ronde thuis en de tweede ronde uit.

Beugel

Sjabloon:UCBracket

Ronde van 32

De loting voor de ronde van 32, die werd verricht door David Taylor, secretaris-generaal van de UEFA, en Michele Centenaro, hoofd van de clubcompetities van de UEFA, vond plaats op vrijdag 21 december 2007 om 13.00 uur CET in Nyon, Zwitserland. De acht groepswinnaars werden geloot tegen de acht teams die als derde waren geëindigd, terwijl de acht teams die als tweede waren geëindigd, werden geloot tegen de acht teams die als derde waren geëindigd in de groepen van de Champions League. Teams uit dezelfde groep of uit hetzelfde land kunnen niet samen worden opgesteld.

De eerste legs werden gespeeld op 13 februari en 14 februari 2008. De tweede legs werden gespeeld op 21 februari 2008.

Team #1

  Agg.  

Team #2

  1e etappe  

  2e etappe  

Aberdeen Scotland

3–7

GermanyBayern München

2–2

1–5

AEK Athene Greece

1–4

SpainGetafe

1–1

0–3

Bolton Wanderers England

1–0

SpainAtlético Madrid

1–0

0–0

Zenit St. Petersburg Russia

2–2 (a)

SpainVillarreal

1–0

1–2

Galatasaray Turkey

1–5

GermanyBayer Leverkusen

0–0

1–5

Anderlecht Belgium

3–2

FranceBordeaux

2–1

1–1

Brann Norway

1–8

EnglandEverton

0–2

1–6

Zürich Switzerland

1–3

GermanyHamburg

1–3

0–0

Rangers Scotland

1–1 (a)

GreecePanathinaikos

0–0

1–1

PSV Eindhoven Netherlands

4–1

SwedenHelsingborg

2–0

2–1

Slavia Praag Czech Republic

2–3

EnglandTottenham Hotspur

1–2

1–1

Rosenborg Norway

1–3

ItalyFiorentina

0–1

1–2

Sporting CP Portugal

5–0

SwitzerlandBazel

2–0

3–0

Werder Bremen Germany

4–0

PortugalBraga

3–0

1–0

Benfica Portugal

3–2

GermanyNeurenberg

1–0

2–2

Marseille France

3–2

RussiaSpartak Moskou

3–0

0–2

Ronde van 16

De loting voor de Ronde van 16, die werd verricht door de secretaris-generaal van de UEFA, David Taylor, vond eveneens plaats op vrijdag 21 december 2007 om 13.00 uur CET in Nyon, Zwitserland. De eerste legs werden gespeeld op 6 maart 2008. De tweede ronde werd gespeeld op 12 en 13 maart 2008. In tegenstelling tot de vorige rondes mogen ploegen uit dezelfde groep of hetzelfde land vanaf de ronde van 16 samen worden opgesteld.

Team #1

  Agg.  

Team #2

  1e etappe  

  2e etappe  

Anderlecht Belgium

2–6

GermanyBayern München

0–5

2–1

Rangers Scotland

2–1

GermanyWerder Bremen

2–0

0–1

Bolton Wanderers England

1–2

PortugalSporting CP

1–1

0–1

Bayer Leverkusen Germany

3–3 (a)

GermanyHamburg

1–0

2–3

Benfica Portugal

1–3

SpainGetafe

1–2

0–1

Fiorentina Italy

2–2 (4–2p)

EnglandEverton

2–0

0-2 (aet)

Tottenham Hotspur England

1–1 (5–6p)

NetherlandsPSV Eindhoven

0–1

1-0 (aet)

Marseille France

3–3 (a)

RussiaZenit St. Petersburg

3–1

0–2

Kwartfinales

De loting voor de kwartfinales, halve finales en finale, die werd verricht door David Taylor, secretaris-generaal van de UEFA, en Denis Law, de ambassadeur voor de finale in Manchester, vond plaats op vrijdag 14 maart 2008 om 14.00 uur CET in Nyon, Zwitserland. De eerste legs van de kwartfinales werden gespeeld op 3 april en de tweede legs werden gespeeld op 10 april 2008.

Team #1

  Agg.  

Team #2

  1e etappe  

  2e etappe  

Bayer Leverkusen Germany

2–4

RussiaZenit St. Petersburg

1–4

1–0

Rangers Scotland

2–0

PortugalSporting CP

0–0

2–0

Bayern München Germany

4–4 (a)

SpainGetafe

1–1

3-3 (aet)

Fiorentina Italy

3–1

NetherlandsPSV Eindhoven

1–1

2–0

Halve finales

De halve finalewedstrijden werden gespeeld op 24 april en 1 mei 2008.

Team #1

  Agg.  

Team #2

  1e etappe  

  2e etappe  

Bayern München Germany

1–5

RussiaZenit St. Petersburg

1–1

0–4

Rangers Scotland

0–0 (4–2p)

ItalyFiorentina

0–0

0-0 (aet)

Final

De finale werd betwist door het Russische Zenit St. Petersburg en het Schotse Rangers op 14 mei 2008 in het City of Manchester Stadium in Manchester, Engeland. Zenit won de wedstrijd met 2-0, met doelpunten van Igor Denisov en Konstantin Zyryanov in de laatste 20 minuten van de wedstrijd om Zenit hun eerste UEFA Cup titel te geven.

De avond werd ontsierd door rellen van een minderheid van Rangersupporters in het centrum van Manchester.

14 mei 2008

Zenit St. Petersburg Russia

2 – 0

ScotlandRangers

City of Manchester Stadium, ManchesterToeschouwersaantal
: 43.878Referee
: Peter Fröjdfeldt (
Zweden)

Denisov 72'Goal
Zyryanov
90+4'Goal

(Verslag)

 

UEFA-Cup2007-08
Winnaar

Russia

FC Zenit St. Petersburg
Eerste titel


AlegsaOnline.com - 2020 / 2021 - License CC3